Рідкісний птах вперше зареєстрований на Тузлівських лиманах
- Нещодавно був сильний шторм на морі і наступного дня йду я на завдання по території нацпарку. По дорозі заходжу у спеціальний будиночок для спостереження за птахами-бунгало. Тільки відкриваю дверці і раптом чую шум…птахи вилітають через маленькі віконця бунгало. Я одразу не зрозумів і навіть мобілізував свою енергію, згрупірувався щоб захиститись від чогось, що було у першу мить невідомо. Одразу шукаю швидко фотоаппарат, підхожу до віконця і бачу напроти бунгала чудового птаха.
Це сова сипуха – найвідоміший представник ряду Совоподібних, якій вперше зараз зареєстрований на території нашого Національний природний парк "Тузлівські лимани" Пізніше, ще декілька разів я зустрічав птаха у цьому скрадку, а потім встановив внутри бунгала фотопастку, щоб дізнатися чи вона залітає на відпочинок у бунгало і коли. І дійсно. Вона "попалася" в об'єктиві фотопастки (див 3 фото). Впізнаний вигляд цієї чудової сови надає ії повністю біле обличчя серцеподібної форми, - йдеться у повідомленні Івана Русєва.
Сипухи – досить поширені птахи, які вважаються дуже корисними, бо контролюють популяцію мишей у природі. Її наукова назва – Tyto alba перекладається як «біла сова». Проте не слід плутати цю представницю родини Сипухові з білою совою із родини Совові, що має схожу назву, але відрізняється жовтими очима. Англійська назва цього птаха перекладається як «амбарна сова». Пов’язано це з тим, що сипухи зазвичай селяться в покинутих коморах. Українська назва походить від сиплячих звуків, що характерні для цих птахів.
Сипуха – єдиний вид Сипухових, що зустрічається на теренах України. Цей птах є гніздовим на Закарпатті та в західній й центральній частині Лісостепу. Іноді він зустрічається на півночі Одещини. Для полювання сова сипуха потребує великих відкритих місцевостей: полів, боліт, пустошів, луків. Зазвичай вона гніздиться на деревах поблизу полів або ж в покинутих спорудах (наприклад, коморах, голуб’ятнях, сараях) чи на руїнах. Сова сипуха є осілим видом. Вона цілий рік залишається в своєму середовищі існування та майже нікуди не мігрує. Оселившись в одному місці, ці птахи дуже прив’язуються до нього та голосними криками відганяють будь-яких чужинців.
При полюванні на здобич сипухи можуть літати зі швидкістю до 30 км/год. Ці птахи мають неймовірно чуйний слух та завдяки майже безшумному польоту підхоплюють гризунів, коли вони того не очікують. Зазвичай сова сипуха полює в сутінках, проте вона може бути активною і вдень. Подібно до будь-якого іншого виду сов, сипухи – виключно хижі птахи.
Цікавий факт! Пара сипух за рік знищує приблизно 5 тисяч гризунів, тому ці птахи в деяких країнах навіть спеціально приваблюються фермерами на поля. Тому цих птахів потрібно оберігати. Занесена у Червону Книгу України.
Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram