Різьблені з каменю димарі Ташлика

Різьблені з каменю димарі Ташлика

Чи поставили ви б такий собі в будинок сьогодні?

Досліджуючи с. Ташлик (Кам'янське) Арцизької ОТГ уважні туристи звернуть увагу на цікаву деталь — близько в 30% будинків стирчать масивні фігурні димарі. На фоні звичних нам труб та цегляних кладок вони нагадують витвори монументального мистецтва. Якщо хоч трішки знати історію села та промислу його мешканців, досить легко здогадатися, як вони тут з'явилися.

 

Всі вони вирізані з цільного шматку черепашника (ракушняка). Такі димарі виготовляли до 70-х років місцеві майстри по каменю, які жили тим, що забезпечували будматеріалом, надгробними пам'ятниками та елементами декору всі довколишні села.

Наприклад, на першій та останній фотографії цієї статті димар, який зробив для Анатолія Васильовича Чебана його батько, коли син будував собі будинок. Однак, він виявився таким масивним та важким, що вже збудована основа димаря не витримала б такої ваги. Вирішили ставити азбестову трубу, а димар гарно вписався як елемент декору у саду. 

 

Хоч вже і не лишилось на селі ані одного живого каменяра, але саме їхні витвори роблять Ташлик (Кам'янське) унікальним селом на Півдні Одещини. Детальніше про це можете почитати тут. Сподіваюсь, місцеві жителі плекатимуть і зберігатимуть цей спадок протягом багатьох десятиліть. 

 

До речі, чи звернули ви увагу на ковані «корони» у деяких з ним? Пишіть у коментарях ваші здогадки, для чого вони потрібні!

 

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram