Податкова планує понад 4,7 тисячі перевірок у 2025 році: які бізнеси в зоні ризику

Податкова планує понад 4,7 тисячі перевірок у 2025 році: які бізнеси в зоні ризику

Державна податкова служба України запланувала провести 4 752 перевірки бізнесів у 2025 році, повідомляють аналітики Опендатабот.

Найбільшу кількість перевірок очікують компанії Києва, Одеської та Дніпропетровської областей, що становить 40% від загальної кількості запланованих інспекцій.

Основні цифри

69,5% перевірок (3 325) стосуватимуться юридичних осіб.

21,5% перевірок (1 028) припаде на фізичних осіб-підприємців (ФОП).

266 перевірок буде спрямовано на аналіз сплати податків на доходи фізичних осіб (ПДФО), військового збору та єдиного соціального внеску (ЄСВ).

167 перевірок стосуватимуться фінансових установ та нерезидентів.

Найактивніше перевірятимуть у Києві (18% перевірок), Одеській області (12%) та Дніпропетровській області (10%).

Галузі під прицілом

Податкова зосередиться на ключових секторах економіки, які формують значну частину доходів бюджету:

Оптова торгівля — 20,7% перевірок.

Сільське господарство та мисливство — 15,1%.

Виробництво харчових продуктів — 6,2%.

Графік перевірок

Щомісяця податківці планують перевіряти близько 400 підприємств. Найінтенсивніший період припаде на жовтень 2025 року, коли очікується 423 перевірки. Уже в січні планують проінспектувати 287 підприємств, у лютому — 371.

Як бізнесу підготуватися

Експерти рекомендують підприємствам перевірити прозорість своєї фінансової звітності, щоб уникнути можливих штрафів та претензій. Дізнатися, чи потрапляє компанія до плану перевірок, можна безкоштовно через сервіс Опендатабот. Для цього достатньо надіслати код ЄДРПОУ компанії у відповідний бот, і система покаже наявність або відсутність запланованої перевірки.

Що це означає для економіки

Акцент на перевірках у сфері оптової торгівлі та сільського господарства свідчить про підвищену увагу держави до секторів, які забезпечують значні надходження до бюджету. Зростання кількості перевірок — це сигнал для бізнесу про необхідність підвищення прозорості обліку та дотримання податкового законодавства.

Податкові перевірки не лише відображають стан економіки, але й створюють можливості для покращення фінансової дисципліни підприємств. Заздалегідь підготувавшись до можливих інспекцій, компанії можуть не лише мінімізувати ризики, але й сприяти зміцненню довіри між бізнесом та державою.

 

Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram