Земля почала обертатися швидше. Вчені з'ясовують причину

Земля почала обертатися швидше. Вчені з'ясовують причину

Земля почала обертатися швидше. Вчені з'ясовують причину Земля почала швидше обертатися, що спричинило найкоротший день в історії: 29 червня 2022 року. Тоді ж доба тривала на 1,59 мілісекунди менше. Про це пише РБК-Україна з посиланням на доповідь вчених.

Спостереження за тривалістю доби відбуваються з 1960-х років.

За останні роки, це не перший випадок "прискорення" планети, хоча вчені не можуть назвати причини. Починаючи з 2020 року Земля побила власний рекорд швидкості понад два десятки разів.

Зазначається, що наша планета не має форму ідеальної сфери і її обертання можуть інколи збиватися через безліч факторів: внутрішню структуру; вплив припливів та відпливів; кліматичні зміни. Вчені припускають, що недавнє "прискорення" може бути пов'язане з коливаннями географічних полюсів.

"Це, безперечно, дивно. Очевидно, що щось змінилося і змінилося так, як ми не бачили з моменту появи точної радіоастрономії у 1970-х", - заявив професор Університету Тасманії Метт Кінг. Якщо Земля продовжить "прискорюватись", можливо, вченим доведеться відняти секунду з атомного годинника.


 джерело: kontrakty.ua

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram