Парад планет наприкінці березня: коли мешканці Одещини зможуть побачити це явище?

Парад планет наприкінці березня: коли мешканці Одещини зможуть побачити це явище?

Юпітер, Меркурій, Венера, Уран і Марс – п'ять планет вишикуються в дугу разом з Місяцем уже наприкінці березня. Цю рідкісну подію можна буде спостерігати з Землі.

Спостерігати за сусідством планет на небі можна буде з 25 по 28 березня. Однак для цього вам знадобиться  "зловити" безхмарну погоду та чистий горизонт, пише 24 канал.

Як повідомляють у NASA, вже після заходу Сонця можна буде спостерігати перші планети.

Найпростіше буде знайти Венеру – вона буде найяскравішою на небі.

Меркурій і Юпітер висітимуть нижче поруч майже біля горизонту. Обидвох буде видно менше години після заходу Сонця, після цього вони підуть за горизонт.

А ось щоб помітити Уран, знадобиться бінокль або телескоп. Планета буде вище і лівіше Венери.

Марс буде червоною "зіркою" високо на південному заході неба, над півмісяцем і трохи лівіше з 25 до 27 березня, потім, 28 березня, під Місяцем.


У науковому середовищі немає терміна "парад планет", проте його широко використовують для позначення події, яка відбувається, коли планети Сонячної системи шикуються в лінію на одній ділянці неба для спостерігачів із Землі. Важливо зазначити, що "планетарне вирівнювання" не слід сприймати буквально. Насправді вибудовування планет Сонячної системи в один ряд, як це часто зображують на картинках, неможливе. Оскільки планети рухаються по різних орбітах у різних площинах у тривимірному просторі, вони не можуть вишикуватися в ідеально пряму лінію. У цьому випадку йдеться тільки про те, що це відбувається щодо спостерігачів із Землі.


До речі, наприкінці квітня очікується ще один парад, цього разу з чотирьох планет: Меркурій, Уран, Венера і Марс знову вирівняються.

✅ Стань частиною спільноти «Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

✅ Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram