За прискорення синтезу молекул: Нобелівський комітет вручив премію з хімії

За прискорення синтезу молекул: Нобелівський комітет вручив премію з хімії

У середу, 6 жовтня, Нобелівський комітет оголосив переможців у галузі хімії.  За інформацією Нобелівського комітету лауреатами премії у 2021 році стали Бенджамін Ліст і Девід Макміллан.

Вони отримали нагороду за розробку нового точного інструменту для молекулярного конструювання: органокаталіза. Відомо, що цей метод мав вплив на фармацевтичні дослідження і зробив хімію більш екологічною.Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.Конструювання молекул — одна з найважливіших можливостей, яку відкриває хімія. Ця робота вимагає каталізаторів  —   речовин, які контролюють і прискорюють хімічні реакції, не стаючи частиною кінцевого продукту. Тіла живих організмів також містять тисячі каталізаторів у вигляді ферментів, які створюють молекули, необхідні для підтримки життя.

Саме Бенджамін Ліст і Девід Макміллан наразі залишаються лідерами в цій галузі і показали, що органічні каталізатори можна використовувати для запуску безлічі хімічних реакцій, кажуть у Комітеті.

“Використовуючи ці реакції, дослідники тепер можуть більш ефективно створювати що завгодно, від нових фармацевтичних препаратів до молекул, які можуть уловлювати світло в сонячних елементах. Таким чином, органокаталізатори приносять найбільшу користь людству”, — йдеться у пресрелізі премії.

Джерело

"КУТ ОГЛЯДУ" ближчий до читача!

Всі Бессарабії та України тут і зараз: Коротко та по суті:

Підпишись на наш Telegram - канал

Підтримай нас в Instagram