Штучний інтелект вичислив окупанта, який переховувався в українському госпіталі, — Федоров

Штучний інтелект вичислив окупанта, який переховувався в українському госпіталі, — Федоров

За словами міністра, ШІ використовують для ідентифікації російських солдатів, а також обчислюють, наскільки виросли військові цвинтарі, - пише ФОКУС.

Віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтерв'ю "Українській правді" розповів, як технології штучного інтелекту допомагають ідентифікувати російських окупантів. Іноді результати бувають абсолютно непередбачуваними: одного разу завдяки ШІ вдалося виявити росіянина, який переховувався в українському госпіталі.

"Мені в Instagram написала людина, волонтер із Кривого Рогу, — повідомив Федоров. — Пише: "От фото, у нас у військовому госпіталі у бійця провал у пам'яті, він у якихось бойових діях брав участь і нічого не пам'ятає. Можете допомогти знайти, хто він?" Ми перевірили через штучний інтелект, і виявилося, що це військовий із Магнітогорська. Він у нашому шпиталі ховався, вдавав, що нічого не пам'ятає, не може говорити. Потім, звичайно, його пов'язали".

За словами міністра, сервіси для розпізнавання осіб дозволяють впізнати загиблих окупантів, а також ідентифікувати росіян, які вчинили воєнні злочини.

Крім того, штучний інтелект, який розпізнає супутникові знімки, навчили знаходити свіжі могили. Завдяки цьому на військовому цвинтарі Севастополя виявили 455 нових поховань.

"Нехай Росія готується, тому що ми по всіх їхніх цвинтарях дамо результат незабаром", — пообіцяв Михайло Федоров.

 Раніше програма MCOSM, яка передбачила, що росіянам не вдасться взяти Київ, визначила "нічию" другої фази війни. Під час аналізу софт опирається на 30 критеріїв, таких як рівень підготовки кожної зі сторін, вогнева міць, мобільність, логістика, розвідка, ухвалення рішень, здатність синхронізувати операції. Видання повідомляє у своєму матеріалі, що РФ підвела її надмірна амбітність і невміння ухвалювати рішення.

 Журналісти попросили Джона Чарнецкі спрогнозувати за допомогою MCOSM результат нинішньої, другої фази російсько-української війни, коли активно застосовується артилерія. Він ввів нові значення для змінних, що відображають покращення російських сил у таких галузях як обробка інформації, оперативна послідовність. Україна, за його оцінкою, зберегла низку якісних переваг, але вони скоротилися. А ще він зазначив, що Україна, як і раніше, поступається ЗС РФ в озброєнні. ШІ оцінив "оперативний успіх" України в 5 балів і таку саму оцінку поставив Росії. Виходить, програма вирішила, що на сторони чекає "нічия".


✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram