На Одещині є унікальний маєток козака-аристократа Івана Куріса  

На Одещині є унікальний маєток козака-аристократа Івана Куріса  

У самому серці Одеської області розташований маєток, який вражає своєю архітектурою та багатошаровою історією. Цей витончений палац став свідком часів і пам'ятником великому козакові грецького походження – Івану Курісу.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на «2+2».

Історія палацу розпочалася в епоху, коли Куріс служив Російській імперії. За порятунок полководця Олександра Суворова під час штурму Ізмаїла, Іван Куріс отримав дворянське звання і землі на щойно захопленій Одещині. Саме там видатний козак заснував село, яке назвав на свою честь – Курісове, і розпочав будівництво вражаючого маєтку.

Одним із найвизначніших аспектів цього палацу є його унікальний східний стиль, який рідко зустрічається в Україні. За розповідями людей, у підземеллі родового маєтку Курісів була таємна кімната для посвяти у масони, а сам Іван Куріс був членом масонської ложі.

Уявлення більшості людей про масонів є хибними. Люди, які були членами цього стародавнього братства, не займались нічим поганим. Переважно їхня діяльність концентрувалася на культурних, освітніх проектах. Також вони були меценатами, але те, що існував особлива посвята у прийняття до таємничого товариства, це правда. Цілком можливо, що вона проходила також і в підземеллі замку Курісів на Одещині.

Крім того, в історію з масонами дійсно можна повірити, враховуючи те, як стрімко розвивалася кар’єра Івана Куріса. Після війни він став спочатку Новгородським, а потім Оренбурзьким губернатором, після того – губернатором Волині. І лише, звільнившись із державної служби за власним бажанням, повернувся у свій рідний маєток на Одещині.

Подробиці про палац у Курісовому дивись у сюжеті проєкту «Українські палаци. Золота доба»:

 

Дякуємо, що дочитали нашу статтю до кінця!


Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram