Спалення листя спричинило понад 20 пожеж в Одеській області: ДСНС закликає дотримуватися правил безпеки

Спалення листя спричинило понад 20 пожеж в Одеській області: ДСНС закликає дотримуватися правил безпеки

На Одещині через спалення листя та сухої рослинності цієї осені вже зафіксовано понад 20 пожеж. Як повідомила речниця обласного управління ДСНС Марина Аверіна в коментарі для «УСІ», на щастя, цього разу обійшлося без постраждалих, однак випадки травмування і навіть загибелі на пожежах, спричинених навесні паліями, на жаль, були.

Спалення сухої рослинності — звична, але небезпечна практика, яка щороку призводить до збільшення кількості пожеж та становить загрозу не тільки для довкілля, а й для життя людей. Вогонь з легкістю поширюється, особливо у вітряну погоду, часто виходячи з-під контролю та пошкоджуючи приватні господарства і навіть цілі лісосмуги.

Штрафи та відповідальність

Спалення листя є адміністративним правопорушенням. За таке порушення передбачено штрафи, що становлять від 3 до 6 тисяч гривень. Окрім безпосередньої загрози виникнення пожеж, це також спричиняє значне забруднення повітря, яке може негативно вплинути на здоров’я мешканців регіону.

Ризики для здоров’я та довкілля

Спалення сухої рослинності та листя виділяє шкідливі речовини, які з димом потрапляють в атмосферу. Ці викиди можуть спричинити захворювання органів дихання, алергічні реакції та інші проблеми зі здоров'ям. ДСНС закликає мешканців області утримуватися від підпалів та вибирати альтернативні методи утилізації сухих рослинних залишків, такі як компостування.

Заклик до свідомості

Порятунок від спалення рослинності потребує зусиль кожного мешканця. ДСНС Одеської області закликає до відповідального ставлення: дотримання правил безпеки може не лише зберегти довкілля, а й врятувати життя.


Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram