Великі хабарі та вивіз ухилянтів через кордон: : посадовці міської ради Одеси отримали підозри

Великі хабарі та вивіз ухилянтів через кордон: : посадовці міської ради Одеси отримали підозри

 До півмільйона гривень хабарів на місяць за розміщення реклами без дозволів: в Одесі підозри отримала група посадовців міської ради.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на  Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України. 

Також підозрювані налагодили ще одну злочинну схему, за допомогою якої чоловіки призовного віку отримували можливість ухилитися від військової служби.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції викрили механізм вимагання неправомірної вигоди від місцевих підприємців. До її організації причетні посадові особи структурного підрозділу міськради, що займається питаннями розміщення реклами, та комунального підприємства.

За розробленим планом службовці комунального підприємства фіксували порушення правил розміщення реклами на фасадах закладів надання послуг або закладів харчування на території міста Одеси, а саме - без дозвільних документів. Однак, разом із документами щодо необхідності демонтажу рекламних конструкцій суб’єкти господарювання отримували реквізити банківських рахунків. Грошові перекази від підприємців дозволяли службовим особам «не помічати» в подальшому порушення правил розміщення зовнішньої реклами, а її власникам — уникати демонтажу.

Як встановили правоохоронці, щомісяця посадовці Одеської міської ради отримували від 300 000 до 500 000 гривень неправомірної вигоди.

Крім того, у ході документування протиправної діяльності фігурантів, поліцейські встановили факти їхньої причетності до організації ще однієї схеми - незаконного переправлення осіб призовного віку через державний кордон України.

29 лютого поліцейські провели 15 обшуків. Також на підставі зібраних доказів, службовцю структурного підрозділу міськради та двом посадовцям комунального підприємства повідомили про підозру. Залежно від участі у «схемах» трьом фігурантам інкримінують:

  • ⁠ ⁠ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом);
  • ⁠ ⁠ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

Наразі встановлюється коло осіб, які були залучені до виготовлення підробних медичних документів для ухилянтів та до корупційної схеми розміщення реклами. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Одеська обласна прокуратура.

Національна поліція України

 

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram