УДП вдалося повністю зачистити корупційні схеми з викрадання палива на суднах

УДП вдалося повністю зачистити корупційні схеми з викрадання палива на суднах

За два роки роботи в УДП вдалось повністю зачистити схематоз із паливом. Витрати палива контролюються онлайн. Середні обсяги споживання за рейс тепер навіть менше затверджених нормативів. Про це повідомив гендиректор Українського Дунайського пароплавства Дмитро Москаленко, передає «Кут Огляду».

«Це мільйони євро економії на рік.

Паливо хоча і найбільша, але не єдина корупційна «тема», на якій десятиріччями «заробляли» у пароплавстві. Існувала ще схема із запчастинами.

Ефективного обліку за їх використанням не існувало. Запчастини закуповувалися, видавалися за заявками екіпажам і фактично вважалися списаними.

Насправді іноді ніхто нічого не замінював, «списані» нові запчастини перепродавали за готівку», - розповів Дмитро Москаленко.

Колись на одному з суден було викрито справжній супермаркет запчастин. Не зважаючи на  посилений контроль, який не гарантує стовідсотковий результат, адже все одно залишається «людський фактор». Крім того, не можливо постійно збільшувати армію «перевіряльників», це також додаткові витрати.

«Проблему ми вирішили іншим шляхом, завдяки цифровізації управління. В УДП впроваджується програма світового стандарту ERP. Деяки модулі системи вже в експлуатації у пілотному режимі.

Автоматизована система управління вирішує дуже багато питань, серед яких і контроль за використанням запчастин. Утворений ланцюжок прослідкованості - бачимо онлайн кому, коли, за якою заявкою надана запчастина, акт її встановлення, акт передачі на склад старої запчастини. Можемо проводити аналіз, порівнювати періодичність заміни запчастин на різних суднах.

Думаю, що за півроку ми побачимо перші результати. Витрати на закупівлю запчастин, безумовно, скоротяться, і дуже суттєво», - зазначив гендиректор УДП.

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram