ЗАЛУЧЕННЯ ДОНОРСЬКОЇ ДОПОМОГИ ПІДТРИМУЄ ПРОФЕСІЮ ВИНОГРАДАРЯ У ТАТАРБУНАРСЬКОМУ ПТАУ

 ЗАЛУЧЕННЯ ДОНОРСЬКОЇ ДОПОМОГИ ПІДТРИМУЄ ПРОФЕСІЮ ВИНОГРАДАРЯ У ТАТАРБУНАРСЬКОМУ ПТАУ

…Пам’ятаю часи, коли в рамках боротьби з алкоголізмом почали знищувати унікальні виноградники. Ще моя бабуся гірко тоді зітхала: “На безголов’я це роблять! Хто пиячив, той і буде пиячити! А благородна виноградна лоза страждає…”

А згодом радянський союз розвалився, бабусі моєї теж не стало…

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

Зникли колгоспи. Виноградна галузь на Татарбунарщині зовсім занепала. Вивезли на металобрухт обладнання з винзаводу. Навіть не знаю, якого українського президента треба звинувачувати, аби виправдати місцевих керманичів за те, що розвалили тут виноробну галузь. Хоча є позитивні приклади розвитку виноградарства і виноробства у сусідньому Болградському районі, або у селі Шабо Білгород-Дністровського району. Тобто, там, де вболівають за розвиток територій і населених пунктів, там знаходять можливість розвивати цю прибуткову галузь.

І ось нарешті позитивні новини знайшлися і в Татарбунарах. І стосуються вони саме виноградарства. Державний навчальний заклад «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» впроваджує проєкт регіонального розвитку, який реалізовується за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу.

Цей проєкт має назву: «Підготовка робітничих кадрів з професії "Виноградар" на базі ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» з метою відродження виноградарства регіону». Загальна вартість склала 5 594782 гривень: з них із державного бюджету 4 800 000 гривень та 794 782 гривень з районного бюджету вже колишнього Татарбунарського району

Два роки тому на базі Татарбунарського ПТАУ було вперше відкрито набір учнів на професію «Виноградар», підготовка кадрів за якою здійснюється за кошти державного та обласного бюджетів.

Завдяки Проєкту «Виноградар» поповнилася матеріально-технічна база навчального закладу технікою для проведення агротехнічних робіт на виноградниках: було придбано два трактора, плуг, дискову борону, бочку для поливу, оприскувач.

В рамках Проєкту заплановано збільшення площі молодих насаджень винограду в Південному регіоні Одещини. Восени минулого року розпочався найвідповідальніший етап реалізації Проєкту – висадка саджанців винограду у відкритий грунт. Працювали завзято й наполегливо в умовах адаптивного карантину, і вже висаджено виноград сорту «Аліготе» на площі 12 гектарів.

Донор Проєкту – Європейський Союз, а через Міністерство розвитку громад та територій України (Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України) донор імплементує цю важливу справу.

Ініціатором проєкту виступила Одеська обласна державна адміністрація.

Замовник проєкту – Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації.

Цей проєкт підтримали колишня вже Татарбунарська райдержадміністрація у особі колишнього очільника Олександра Кривенка і Татарбунарська міська рада.

Ось що каже директор професійно-технічного аграрного училища Олег Юхимович Кабак:

–Важливо, що ми майже завершили реалізацію нашого Проєкту. Наразі молодь продовжує навчатися за новою для нас професією, і вже цього року в червні дипломи кваліфікованого робітника з професії «Виноградар» отримають 27 осіб. У квітні ще маємо довисадити зі «школки» саджанці сорту «Одеський чорний» та будемо встановлювати шпалери на винограднику. В рамках Проєкту придбано нову техніку, оснащення, саджанці. Вкладено багато зусиль та праці, адже ми всім колективом – адміністрація, учнівська молодь, викладачі, техперсонал закладали молодий виноградник. В Татарбунарську громаду від Євросоюзу залучено понад 5,5 мільйонів гривень.

Запрошуємо випускників середніх шкіл усього нашого регіону продовжити навчання у Татарбунарському професійно-технічному аграрному училищі та здобути професії, які є затребуваними саме тут, на Бессарабії. І професія виноградаря в переліку інших сільськогосподарських ремесел у нас користується попитом та повагою.

 

Відродження виноградарства у нашому регіоні – це добра ознака позитивних змін в нинішніх умовах невизначеності та всесвітньої пандемії. Є надія, що наш рідний край нарешті розпочне свій розвиток.

 

Вікторія Алєксєєнко,

м. Татарбунари.

 

 

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підписуйтесь на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram