За повторне невиконання судового рішення жителя Болградського району засудили до позбавлення волі

У Болградському районі суд ухвалив суворе покарання щодо 30-річного жителя одного з сіл Кубейської громади, який систематично ігнорував рішення суду та керував автомобілем у стані алкогольного сп’яніння без водійського посвідчення.
Як встановило слідство, у 2024 році чоловіка неодноразово викривали поліцейські за аналогічні порушення. На нього складали адміністративні протоколи за статтями 130 та 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд накладав штрафи та позбавляв права керування транспортними засобами. Проте фігурант не виконував судові рішення, через що слідчі розпочали провадження за ч. 1 ст. 382 Кримінального кодексу України. Тоді суд визнав його винним і призначив два роки позбавлення волі з випробувальним терміном на два роки.
У 2025 році чоловіка знову викрили двічі за кермом у стані алкогольного сп’яніння без водійського посвідчення. За ці порушення йому наклали штрафи, найбільший з яких становив 40 800 грн, а право керування транспортними засобами було позбавлено на п’ять років.
Через повторне ігнорування рішень суду проти чоловіка відкрили провадження за ч. 3 ст. 382 КК України – умисне невиконання рішення суду особою, раніше судимою за аналогічний злочин.
Суд, врахувавши попередню судимість та систематичне порушення закону під час іспитового терміну, засудив чоловіка до 4 років та 1 місяця позбавлення волі, доєднавши невідбуте покарання за попереднім вироком. Крім того, йому додатково заборонено керувати транспортними засобами на три роки.
Обвинувачення в суді підтримувала Болградська окружна прокуратура.
Слідкуйте за новинами від «Кут огляду»:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram