Суд на півдні Одещини засудив чотирьох браконьєрів: сукупні збитки державі – понад 800 тисяч гривень
У результаті професійних дій правоохоронців Ізмаїльського району чотирьох місцевих жителів було засуджено за незаконний рибний промисел. Суд виніс вироки за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за браконьєрство, яке завдало істотної шкоди державі.
Головне:
Чотирьох браконьєрів з Ізмаїльського району засуджено до обмеження волі та пробаційного нагляду.
Збитки державі, завдані правопорушниками, оцінюються в понад 800 тисяч гривень.
Вилучені човен та заборонені знаряддя лову будуть конфісковані, а виловлену рибу продадуть, а виручені кошти передадуть у державний бюджет.
Подробиці:
Минулого року на озері Кагул, поблизу села Лиманське, співробітники водної поліції спільно з Чорноморським рибоохоронним патрулем викрили 50-річного мешканця Рені, який займався незаконним виловом риби. Вилучено 50 метрів ліскової сітки та 71 одиницю риби, серед якої карасі, судаки, лящі та плоскирки. За даними судово-екологічної експертизи, збитки склали майже 78 тисяч гривень.
У лютому цього року на озері Ялпуг було затримано 38-річного мешканця Ренійської громади. У нього вилучили 250 метрів ліскових сіток та 95 одиниць риби, серед яких окуні, судаки, лящі, плоскирки, плітки та щуки. Збитки оцінюються в понад 207 тисяч гривень.
На початку квітня дільничний офіцер поліції та поліцейські офіцери Суворовської і Саф’янівської громад спільно з прикордонниками у Жебріянській бухті Чорного моря затримали двох рибалок із Кілійської громади. Їх улов – 210 оселедців, а завдані збитки становлять майже 525 тисяч гривень.
Під час досудового розслідування було зібрано достатньо доказів протиправної діяльності всіх фігурантів. Суд визнав їх винними та призначив покарання: першим двом – обмеження волі строком на один рік з іспитовим строком один рік, а останнім двом – один рік пробаційного нагляду.
Відповідно до вироку суду, засуджені зобов'язані компенсувати завдану державі шкоду, періодично з'являтися на реєстрацію до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти про зміну місця проживання та не залишати межі України без дозволу.
Також суд постановив продати вилучену рибу на спеціалізованому підприємстві, а виручені кошти передати в дохід держави. Човен і заборонені знаряддя лову конфісковані.
Слідуйте за нами:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram