Які популярні та рідковживані  імена обирають мешканці Арцижчини для немовлят – інформує Арцизький відділ ДРАЦС

Які популярні та рідковживані  імена обирають мешканці Арцижчини для немовлят – інформує Арцизький відділ ДРАЦС

 Ім’я дитини в ритмі життя... В Арцизькому відділі ДРАЦСі розповіли, які імена обирали батьки своїм новонародженим діткам у 2023 році, - повідомляє «Кут огляду» з посиланням на  коментар Ольги Безпалової, очільниці Арцизького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції

Власне ім’я фізичної особи  індивідуалізує особу, виділяє  її з-поміж інших, надається їй при державній реєстрації народження і є невід’ємним від неї.

           У 2023 році у Арцизьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) зареєстровано народження 197 немовлят, з них 99 хлопчиків та 98 дівчаток.  Державна реєстрація народження дитини провадиться органом державної реєстрації актів цивільного стану з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові. 

           На даний час батьки немовлят вибирають та дають імена своїм дітям насамперед на підставі сімейних традицій, популярності, мовно-культурних особливостей місця народження дитини чи походження її батьків, їхніх релігійних переконань.

           Найпоширеніші чоловічі  імена, які надавались дітям при державній реєстрації народження у 2023 році : Андрій, Іван, Давид, Данило, Дмитро, Кирило, Максим, Матвій. Микола, Михайло, Олександр, Роман, Тимофій.

            Найпоширеніші жіночі імена: Валерія, Варвара, Вікторія, Емілія, Кіра, Марія, Мілана, Софія, Тетяна.   

            До рідковживаних, незвичайних імен цього року потрапили такі чоловічі імена: Вадим, Гліб, Гордій, Дамір, Дем’ян, Даніель, Мирослав, Мірон, Назар, Саян, Тамерлан, Тимур.

            Рідковживані жіночі імена: Адель, Аделіна, Ардіана, Алівія, Аліса, Амелія, Асія, Іларія, Ілона, Кароліна, Мальвіна, Меланія, Ніка, Ніколь, Уляна. Трохи втрачає популярності ім’я Владислава.            

            З метою створення сприятливих умов для реалізації прав дитини відділом надається комплексна послуга «єМалятко». Через адміністратора відділу батьками новонароджених було подано 166 заяв «єМалятко».

         "Нагадаю, що заяву єМалятко батьки можуть подати онлайн на порталі Дія. Щоб отримати комплексну послугу «єМалятко» потрібно мінімум документів паспорти батьків, номер медичного висновку про народження дитини.   Під час заповнення заяви також знадобляться номер платників податків обох батьків, УНЗР одного з батьків(для отримання УНЗР дитини), інформація про дату, місто та відділ, який зареєстрував шлюб. 

     Відповідіно до Сімейного кодексу України ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати й (або) батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом

           Шановні  батьки при обранні імені дитини потрібно відповідально ставитись до цього та пам’ятати, що ім’я - це своєрідний оберіг, супутник життя людини, за допомогою якого здійснюється індивідуалізація особи, це носій національних традицій та неповторності особистості", - додає Ольга Сергіївна.

Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram