В Арцизі фіксуються випадки домашнього насилля в родинах ВПО

В Арцизі фіксуються випадки домашнього насилля в родинах ВПО

Фото: Francois Destoc/MAXPPP/picture alliance/dpa

Домашнє насильство, знущання в сім’ї  тривалий час вважалося табуйованою темою в нашому суспільстві. Але за останні декілька років кількість звернень жертв домашнього насилля суттєво збільшилася. І справа не в тому, що випадки насилля в сім’ях почастішали, а в тому, що люди перестали «замовчувати» проблеми, перестали боятися  звертатися  за допомогою. Передувала цьому кропітка праця, системне інформування суспільства соціальними службами та поліцією, впровадження законодавчих змін та висвітлення проблеми домашнього насильства в ЗМІ. Крім того, в Україні цілодобово працюють «гарячі» лінії, мобільні застосунки, через які жертва може звернутися по допомогу.

В Арцизькій громаді системно ведеться робота з надання допомоги родинам, в яких зазнали кривди від домашнього насильства, - повідомляє Кут огляду.

Під час апаратної наради в Арцизькій міськраді  директор КУ «Центр надання соціальних послуг» Степаненко Олександр повідомив, що в громаді  зафіксовано сім  нових  звернень постраждалих від домашнього насильства.

Олександр Анатолійович наголосив, що  актуально вже говорити про додавання нової категорії громадян, щодо яких скоєне домашнє насильство. В Арцизькій громаді почали фіксувати випадки домашнього насильства в родинах з числа внутрішньо переміщених осіб.


До речі, ситуація типова для багатьох тилових регіонів України, де переселенці вже облаштувалися в більш безпечних умовах, але стосунки в родинах погіршилися через зміну місця проживання, втрату звичного способу життя в звичних умовах. Якщо в перший рік війни  в пріоритеті людей було збереження життя, пошук прихистку,  українці рятувалися від зовнішнього ворога, то зараз, коли побут більш-менш організований, знайдена робота в населених пунктах, куди переїхали родини ВПО,  кривда в родині, проблеми в сім’ях знову вийшли на  перший план. І хоч фокус уваги суспільства  – війна, проблема домашнього насильства знову актуальна, про це свідчить той факт, що у статистиці звернень через домашнє насилля Україна повернулася до рівня довоєнних часів.

Постраждалі від домашнього насильства або ті люди, які стали свідками знущань, можуть звернутися:

до Національної поліції на лінію 102;

на безкоштовну національну "гарячу" лінію протидії домашньому насильству: 0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів); 116-123 (з мобільних телефонів);

на національну дитячу "гарячу" лінію: 0 800 500 225 (зі стаціонарних телефонів); 116-111 (з мобільних телефонів).

Мазур Наталя


Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram