Вже історія: в Кілії пройшла остання сесія Кілійської районної ради

Вже історія: в Кілії пройшла остання сесія Кілійської районної ради

Сьогодні, 3 грудня, в Кілії відбулось засідання останньої сесії Кілійської районної ради.

Про це повідомив депутат Кілійської районної ради Владислав Морозан, якому, у зв’язку із хворобою в.о. голови Кілійської районної ради Тетяни Брайловської, довелось головувати на останньому засіданні.

«Мені сьогодні випала сумна честь головувати на заключній сесії Кілійської районної ради.

Честь, яку я всіма силами намагався уникнути.

Моєю особистою та принциповою позицією було збереження цілісності Кілійського району, або створення на базі нашого району єдиної територіальної громади.

Нажаль, цього не трапилось. Навпаки, міста та села Кілійщини обрали своє майбутнє у трьох різних громадах.

Наш район мав довгу та славну вісімдесятирічну історію, яка була насичена роками розбудови та розвитку.

Не все завжди було гладко та добре, але наполегливою працею всіх наших мешканців, життя кипіло, та район жив.

Хочу від себе особисто, та запрошую вас, подякувати всім депутатам Кілійської районної ради всіх попередніх каденцій, головам та заступникам районної ради, які багато десятирічь працювали на користь та процвітання Кілійського району.

Хочу подякувати всім міським та сільським головам Кілійського району, депутатам міських та сільських рад всіх попередніх каденцій, працівникам їх виконавчих органів, які завжди були на сторожі інтересів своїх громад і працювали поряд з людьми та на благо людей!

Хочу подякувати всім працівникам виконавчих органів влади Кілійського району, працівникам комунальних підприємств та закладів, працівникам соціальної сфери – вчителям, медикам, працівникам культури, працівникам та керівникам правоохоронних органів, службовцям та керівникам Кілійської районної державної адміністрації!

Хочу подякувати керівникам та колективам всіх підприємств Кілійщини (промислових, аграрних, будівельних, торгівлі, транспорту та побутового обслуговування), а також приватним підприємцям, які в наші важкі часи знаходили силу та наснагу розвивати економіку району, зберігати та створювати нові робочі місця!

Окремо, хочу подякувати всім співробітникам апарату Кілійської районної ради. Без вашої напруженої та відданої праці було б майже неможливо організувати роботу та співробітництво всіх гілок влади в районі. Пишаюся, що колись працював поряд з вами», - подякував Владислав Морозан.

Як додав Владислав Іванович, вже завтра розпочнеться нова сторінка в історії громад новоствореного району, адже вже завтра, відбудеться перша сесія Ізмаїльської районної ради, у який увійшли три створені громади.

«Це була заключна сесія Кілійської районної ради. Вже завтра буде перша сесія оновленої Ізмаїльської районної ради. Впевнений, що Кілійщина займе почесне місце та зробить вагомий внесок у розвиток та процвітання нового Ізмаїльського району та отримання ним почесної звання найкращого району України", - написав Морозан.

Довідка:

Кілі́йський райо́н — колишня адміністративно-територіальна одиниця Одеської області Україна. Розташовувався у південно-східній частині області на лівому березі гирлової частини річки Дунаю і займає територію площею 135 870 гектарів.

Район утворений 11 листопада 1940 року, спочатку в складі Аккерманської області, а з грудня того ж року — Ізмаїльської області. 15 лютого 1954 року територія району включена до складу Одеської області.

17 липня 2020 року був ліквідований внаслідок адміністративно-територіальної реформи. Територія району ввійшла до складу перезаснованого Ізмаїльського району.

Населення району мешкало в 20 населених пунктах, з них 2 міста, 16 сіл та 2 селища, що входили до 2 міських і 13 сільських рад. Адміністративний центр району — місто Кілія. Чисельність наявного населення району на 1 грудня 2011 року становила 53 646 осіб, з них 55 % складає міське населення.

Промисловість району була представлена підприємствами добувної, харчової промисловості, перероблення сільськогосподарських продуктів, та машинобудування. Район мав потужний потенціал для розвитку туристичних послуг. У районі були запаси цегельної сировини (під ріллею), будівельного каменю (вапняку), та будівельного піску. Велика територія району була зайнята під чеками для вирощення рису.

На території району розташовувалися 92 об'єкти соціальної сфери: 24 загальноосвітні навчальні заклади, 22 дитячі дошкільні установи, 21 клуб і будинок культури, та 25 бібліотек.

"Угол обзора" ближе к читателю!

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅ Стань частью нашего сообщества в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram