Революційна «єМалятко» в Кілії: інтерв’ю з начальником ДРАЦС Ольгою Переверзєвою

Революційна «єМалятко» в Кілії: інтерв’ю з начальником ДРАЦС Ольгою Переверзєвою

Народження довгоочікуваної дитини для кожної родини є знаковою подією. І саме у цей час молодим батькам хочеться якнайменше займатись паперами, а приділити більше часу малюку.

З метою створення сприятливих умов для реалізації прав дитини у 2020 році в Україні стартував експериментальний проект під назвою «єМалятко». Про те, чи доступна така послуга жителям Кілійської громади, кореспонденту «Кут Огляду» розповіла начальник Кілійського районного відділу реєстрації актів цивільного стану південного міжрегіонального Управління міністерства юстиції Ольга Переверзєва.

✅ Стань частью сообщества "Угол Обзора" в facebook и пригласи друзей!

Ольга Миколаївна, чи доступна послуга «єМалятко» жителям нашої громади?

«єМалятко» – експериментальний проєкт, який працює зараз в режимі бета-тесту.. Реалізація та доопрацювання цього проєкту триватиме протягом 2020-2022 років, про що йдеться в Постанові КМУ № 691. Що стосується нашого відділу, так, ми вже працюємо з цією послугою. Скажу більше, у січні місяці 90 % свідоцтв про народження ми видали за допомогою «єМалятко».

Розкажіть, будь ласка, детальніше про послугу?

Базовою (обов’язковою) послугою комплексу «єМалятко» є державна реєстрація народження та визначення походження дитини. Додатково заявники можуть обрати такі послуги:

-   реєстрація у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (присвоєння дитині номеру платника податків);

-      внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР) в ньому;

   -  визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

    - призначення допомоги при народженні дитини;

   -  призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

   - реєстрація місця проживання;

   -   внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.

Оскільки «єМалятко» є пілотним проектом, для замовлення поки що недоступна видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї. Але я впевнена, що і ця послуга буде вдосконалена і доступна в майбутньому.

Комплексна послуга «єМалятко» є обов’язковою для замовлення батьками новонароджених?

Ні, послуга надається виключно за бажанням батьків дитини чи одного з них.

 Протягом якого терміну батьки можуть отримати комплексну послугу «єМалятко»? Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (стаття 144 Сімейного кодексу України). Отримати комплексну послугу «єМалятко» можуть лише батьки, які не порушили термін. Коли термін державної реєстрації народження порушено, батькам необхідно звернутися до відділу ДРАЦС.

 Які строки отримання послуги і хто саме може отримати комплексну послугу «єМалятко»?

Державна реєстрація народження дитини проводиться в день звернення заявника.

Заяву для отримання комплексної послуги «єМалятко» можуть подати:

-      батьки, які перебувають у шлюбі і мають спільне прізвище (двоє або один з батьків);

-      батьки, які перебувають у шлюбі, але мають різні прізвища (двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та згоди відсутнього з них щодо присвоєння дитині прізвища);

-    батьки, які не перебувають у шлюбі (двоє або один з батьків за наявності нотаріальної довіреності та спільної заяви матері та батька щодо визнання батьківства);

-     одинокі матері.

Відразу хочу зазначити, що ні бабусі, ні дідусі дитини, навіть якщо у них є нотаріальна довіреність від батьків, ні опікуни дитини не можуть подати заяву «єМалятко».

 Які документи необхідні для замовлення послуги?

Заявники повинні надати оригінали:

-    паспортів обох батьків (або цифрові паспорти у мобільному застосунку «Дія»);

-    медичного свідоцтва про народження за формою № 103/о (або повідомити адміністратору номер медичного висновку про народження).

-     Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) обох батьків;

-      свідоцтво про шлюб;

-     відомості про присвоєння унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) одного з батьків – для замовлення послуги з присвоєння УНЗР дитині;

Поясніть, будь ласка, детальніше, що таке УНЗР і РНОКПП?

Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) – це цифровий, незмінний ідентифікатор людини. Достатньо лише одного номеру, щоб отримати доступ до безлічі електронних сервісів та послуг. УНЗР вказано у біометричному закордонному паспорті або на ID-картці. Це номер у форматі: 11111111-22222

Внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому та визначення належності новонародженої дитини до громадянства України під час надання комплексної послуги «єМалятко» здійснюється:

- у разі, коли батьки новонародженої дитини на момент її народження є громадянами України та інформація про яких чи одного з них внесена до Єдиного державного демографічного реєстру;

-без проведення ідентифікації такої дитини.

 РНОКПП – це реєстраційний номер облікової картки платника податків. Заявникам найчастіше відомий як номер платника податків або ідентифікаційний код.

Унікальний номер запису у реєстрі та реєстраційний номер облікової картки платника податків записуються одразу до свідоцтва про народження. Номери розміщені нижче дати видачі свідоцтва. Якщо заявники бажають отримати паперові довідки – потрібно звернутися до ДМС та ДПС відповідно.

 Чи існують вимоги щодо присвоєння дитині прізвища, імені та по батькові?

Порядок присвоєння прізвища, власного імені та по батькові врегульовано нормами Сімейного кодексу України.

Ім’я дитини визначається за згодою батьків. Ім’я дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько.

Прізвище дитини визначається за прізвищем батьків. Якщо мати та батько мають різні прізвища, прізвище дитини визначається за їхньою згодою. Батьки, які мають різні прізвища, можуть присвоїти дитині подвійне прізвище, утворене шляхом з’єднання їхніх прізвищ.

По батькові дитині присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне власне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них на вибір батьків. На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або не присвоюватися взагалі.

Дякуємо Вам за пояснення. Сподіваємось, що «єМалятко» дійсно полегшить життя молодим батькам.

Дякую і Вам! Хотіла б додати, що Кілійський районний відділ реєстрації актів цивільного стану південного міжрегіонального Управління міністерства юстиції завжди готовий до співпраці із населенням і надає якісну, доступну послугу, яка передбачена Законодавством.

"Угол обзора" ближе к читателю!        

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram