Як не перетворити Арциз у звалище

Як не перетворити Арциз у звалище

Ми продовжуємо ділитися з вами великим інтерв'ю з Павлом Лазарем, директором комунального підприємства "Благоустрій" (Арциз, Одеська область). Наразі, мова піде про стихійні звалища та вивіз сміття.

- Павле Вікторовичу, як плануєте боротися зі стихійними звалищами?

- Найкраща боротьба зі стихійними звалищами - це укладання договору з "Благоустроєм" всіх мешканців міста. Адже, будемо чесними, немає людей, у котрих не буває сміття. Частину люди спалюють, але забувають про те, що це заборонено законом та тягне за собою штраф. Але ж є і інші види сміття - скло, метал тощо. Отже, за вивіз сміття мають платити всі мешканці міста. А коли людина оплачує дану послугу, то потреба спалити чи вивезти самовільно свій непотріб просто відпадає.

Щороку виділяються кошти на прибирання стихійних звалищ. Ми прагнемо власним коштом підтримувати хоча б частину витрат підприємства: на пальне, ремонт спецтехніки тощо. Тому, допоки всі договори не будуть підписані з усіма жителями, боротьба зі стихійними звалищами буде безрезультативною.

 

- Яким чином змусити злісного неплатника сплачувати послуги по вивозу сміття?

- Буде створена спеціальна комісія, яка співпрацюватиме з держструктурами, щоб мати повну інформацію про зареєстрованих та фактично проживаючих людей в квартирі чи будинку. Одразу скажу, що всі питання будуть вирішуватися у правовому полі.

Можлива навіть реструктуризація боргу. Взагалі, ми відкриті для діалогу та вирішення конфліктних ситуацій.

Варто додати, що тарифи на вивіз сміття будуть переглядатися, адже не змінювалися ще з 2015 року.



Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.



- Чи плануєте встановлювати спецконтейнери для сортування сміття?

- Так, звичайно. Наразі плануємо почати з двох видів сортування сміття - відділити органічне від неорганічного. Це перший етап. Найближчим часом з'являться два види контейнерів.

Наступним етапом плануємо вже додати три контейнери: для органіки, для паперу та пластику. Для того, щоб сформувати звичку сортувати своє сміття має пройти певний час. Адже багато людей вважає проблемою утримування декількох ємкостей для відходів вдома. І кінцевим етапом у нас буде встановлення п'яти контейнерів.

Звичайно, закупівля спеціальних контейнерів та створення майданчиків під ці контейнери потребує додаткового фінансування. Проблем в ОТГ багато і проблема сміття одна з головних. Але поступово, крок за кроком, при певному фінансуванні ми досягнемо бажаного результату. Важко, але потрібно іти у напрямку з цивілізованим світом, котрий вже давно і успішно сортує і переробляє сміття.

 

- Що ще плануєте нового у роботі підприємства?

- Маємо ідею проведення толоки, на кшталт суботника. Плануємо оголошувати завчасно толоку, мешканці приватного сектору можуть прибрати у своєму подвір'ї та на прилеглій території листя, гілля, бур'ян, зібрати у ємкості та залишити біля воріт. Наші працівники будуть приїздити та забирати це сміття, звичайно, якщо воно не буде насипом.

 

- Тверді побутові відходи. Що входить у цю категорію і що не вивозить "Благоустрій"?

- Якщо ви робите у себе ремонт і накопичили великий об'єм будівельного сміття, то не варто викидати його у контейнери, тим паче біля них робити звалище. Вивіз такого сміття у щомісячну оплату не входить. Потрібно під'їхати до нас, підписати договір та за окрему проплату ми це сміття вивозимо.

 

- Можливо маєте що сказати мешканцям нашого міста?

- Так, я маю що сказати. У час прогресу і життєдіяльності людини ми залишаємо тони сміття. Воно гниє, забруднюючи водойми, ґрунти та повітря. Давайте почнемо з себе та залишимо чисте навколишнє середовище нашим нащадкам. Щоб наші діти та онуки жили у чистому місті та дихали чистим повітрям.

Взагалі, планів дуже багато. Але на це все потрібний час. Одразу суттєвого видимого результату не буде. Упорядкування міста справа довготривала та важка. І ми будемо наполегливо працювати у цьому напрямку.

 

 

Спілкувалася Вікторія Лісецька

 

"Кут огляду" ближчий до читача!

Всі новини Бессарабії та України тут і зараз:

Коротко та по суті: Підпишись на наш Telegram- канал

Підтримай нас в Instagram