Коли зло залишається непокараним: влада та нахаббуди в Арцизі

Коли зло залишається непокараним: влада та нахаббуди в Арцизі

На сесії 8 липня 2022 міська рада Арцизької ТГ прийняла рішення про створення комісії з благоустрою,

«до складу якої увійшли спеціалісти апарату, депутати та небайдужі мешканці громади, щоб покращити візуальну привабливість наших населених пунктів», — зазначив Сергій Парпуланський на своїй фейсбук-сторінці. 

 

За якими критеріями відбиралися члени комісії та небайдужі мешканці без попереднього оголошення про створення такої комісії не зазначається. Щоб дане рішення дало якісь плоди, хочу звернути увагу арцизян та влади на показову ситуацію, яка, на мій погляд, відображає неефективність та безвідповідальність апарату міської ради у питаннях благоустрою громади. 

Перед вами фото будівельного майданчика за адресою вул. Інтернаціональна 2, м. Арциз (автор публікації проживає у даному будинку, тому попереджає про конфлікт інтересів), який з’явився тут на початку 2021. Фото зроблено у липні 2022. Як ви можете підмітити, із задньої частини багатоквартирного будинку на придомовій території мешканець першого поверху Мельник Юрій добудував собі вхід з огорожою, без попереднього узгодження зі співвласниками будинку, тим самим незаконно узурпувавши частину спільної власності мешканців будинку. Через півтора року від початку робіт він досі немає жодних дозвільних документів на будівництво. У цій ситуації свою байдужість проявили мешканці будинку та управляюча компанія «Житловик» (кошти на діяльність якої систематично виділяються з бюджету). Допустимо, це їхня справа, і у влади немає ресурсів на те, щоб розбиратися з конфліктами на території, за яку вони не несуть відповідальності. 

 

Однак, прибудинкова територія закінчується на рівні першого бордюру, тобто, бетозмішувач разом з будматеріалами стоїть вже на землі, відповідальність за яку несе міська влада. Ще на початку 2021 року тут був газон, 4 метри дорожного бордюру та шар землі, які будівельники знищили. У 2021 році до поліції надійшло дві заяви щодо незаконності даних робіт і порушення норм благоустрою. Міська влада в особах працівників відділу благоустрою Войдюка Олександра та Горяйнова Віталія (можливо, були залучені інші співробітники, однак, я зазначаю ключових посадовців відповідного відділу) навіть підготувала позов до суду на Мельника Юрія. І суд навіть відбувся, і міська рада його безглуздо програла, бо відповідач заявив, що він прибрав бордюри та землю нібито для підвозу будматеріалів, а потім все поверне у вихідний стан (те саме він обіцяв незадоволеним мешканцям будинку). Бити такі «залізні аргументи» працівникам відділу благоустрою виявилося нічим, тому суд скасував навіть адміністративний штраф у розмірі 340 грн. Мельник Юрій подивився на це посміховисько і продовжив свої роботи. Станом на липень 2022 року на даній ділянці облаштовано паркомісце без жодних дозвільних документів. Цікаво, чи поставилися б вищезазначені посадові особи до справи так само безвідповідально, якщо б одного ранку хтось почав облаштовувати парковку на зеленій ділянці перед стінами міської ради?

А це фото зроблене влітку 2021 року. Як ми бачимо, у влади, КП «Житловик» та мешканців будинку була можливість припити це неподобство ще на початках. Однак, відповідальні особи скористалися принципом «моя хата скраю — нічого не знаю». От тепер маємо, шо маємо. 

 

Чому ця ситуація показова? 

  1. Наші люди мають бажання впорядковувати своє оточення, робити ремонти, мостити плитку навіть в умовах війни, що є добре! Однак, вони забувають про принцип «моя свобода закінчується там, де починається свобода інших». Нагадаю, що межі цих зон індивідуальної свободи визначені законом. 
  2. Місцева влада бездіє у притяганені до відповідальності порушників закону.
  3. Всі все бачать та розуміють, тому даний прецедент викличе реакцію у інших мешканців перших поверхів: «О, він зробив, і йому нічого за це не було… Значить, можна і мені!». Власне, дане будівництво є лише однією з проміжних ланок соціальної ланцюгової реакції — пройдіться хоча б вздовж «китайської стіни» за вул. Преображенською і зрозумієте, що влада закриває очі на порушення норм благоустрою вже не перше, і не друге скликання. 
  4. Аналогічні ситуації ви віднайдете в інших аспектах благоустрою громади: хтось рекламу наліпив на мозаїках, інша парканом віддеребанила кілька метрів міської території, а той виливає помиї на вулицю і тд. 

 

А яке рішення?

Якщо коротко, то владі слід усвідомити, що неможливо вирішити проблеми благоустрою без конфліктів з окремими громадянами, кинувши все на призволяще. Керівництво громади має проявити принциповість у покаранні порушників, щоб і він/вона, і оточуючі розуміли, що так робити не можна. А якщо відповідальні особи проявляють свою байдужість до питань благоустрою, то тут жодна комісія не допоможе.

АРТЕМ ЦЕЛІКОВ

«Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підписуйтесь на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!