Директор КП "Водоканал" Желясков Ф.Ф. прокоментував звинувачення на свою адресу про неналежну якість робіт по заміні водопроводу

Директор КП "Водоканал" Желясков Ф.Ф. прокоментував звинувачення на свою адресу про неналежну якість робіт по заміні водопроводу

Нещодавно у соціальних групах з'явився допис колишнього директора "Водоканалу" Пундєва Бориса Васильовича, у якому він звинувачує комунальне підприємство  "Водоканал" у технічно безграмотному ремонті водопроводу по вулиці Карла Маркса у місті Арциз (Одеська область). Борис Васильович висловив сумнів у якості нових водопровідних труб та, власне, самих ремонтних робіт по заміні водопроводу.

Редакція "Кут огляду" після публікації Пундєва Бориса Васильовича звернулася за коментарями до директора КП  "Водоканал" Желяскова Федора Федоровича, адже наші читачі мають почути обидві сторони конфліктної ситуації. Федір Федорович докладно роз'яснив нам, як саме проходять ремонтні роботи, надав сертифікати якості на поліетиленові труби з якими працює підприємство.

 

- Федоре Федоровичу, розкажіть нашим читачам про якість поліетиленових труб, які ви використовуєте у монтажі нового водопроводу по вулиці Карла Маркса?

 

- На кожній трубі є напис "питна", як це передбачено санітарно-гігієнічними нормами. Ми маємо відповідні сертифікати якості на поліетиленову водопровідну трубу. Тобто, труба закуповується у виробника, котрий несе відповідальність за якість своєї продукції. Ми, у свою чергу, купуємо продукцію у підприємців нашого міста з відповідними сертифікатами якості. Тому, я можу вас запевнити, що труби в Арцизі на новому водопроводі саме для питної води і належної якості.

Але, якщо Пундєв Борис Васильович сумнівається у якості водопровідної труби та сертифікат якості на дану продукцію викликає у нього сумніви, що він і написав у своєму дописі в соцмережах (зважаючи на свій професійний досвід має право на таку думку), ми будемо лише вдячні, якщо автор допису відправить на експертизу нашу трубу. Якщо сумніви підтвердяться та якість буде незадовільна, ми виставимо претензії заводу виробнику. А Борис Васильович зробить добру справу для міста. Адже "Водоканал" не має зайвих коштів для того, щоб перевіряти якість товару, на який надається сертифікат якості.

До речі, за весь час роботи з водопроводом в Арцизі, я жодного разу не бачив на трубах позначки, що вказує на якість водопровідної труби. А до нас багато у місті побудували. По вулиці 28 Червня прокладена поліетиленова труба жовтого кольору, яка за держстандартом не можете використовуватись для питної води.

Так чому ж шановний Борис Васильович не цікавився якістю труби раніше? Виходить жовта труба при попередньому керівництві була нормальна, а труба зі сертифікатами якості при теперішньому керівництві "Водоканалу" не влаштовує? Будівництво приміщення на центральному водопроводі по вулиці Карла Маркса попередні роки всіх влаштовувало, а будівництво сьогодні нового водопроводу - категорично неправильне? На увесь бруд, що стікає роками по трубах закривали очі, але вже сьогодні вважають використання старої труби у якості чохла для поліетиленової труби просто катастрофою? Подвійні стандарти? Риторичне питання.

 

- Хвилююче питання про грунтові води: існують чи не існують?

- Я розповідав у попередньому інтерв’ю про грунтові води Арциза. Так, звичайно, грунтові води існують, і вони підіймаються відповідно до кількості опадів. Але, грунтові води не мають властивості стікати.

"Водоканал" провів аналіз: кожну годину фіксували показники лічильника. У нічний час на місто виходить 54 куба води, у час пік - 102 куба. Найбільша втрата води була на вулиці Карла Маркса. Тож на даній вулиці справа не у грунтових водах, а у дірявому водопроводі.

 

- Чому при прокладанні водопроводу використовується технологія протягування поліетиленової труби через існуючу азбестоцементну трубу?

- Дана азбестоцементна труба використовується в якості чохла під проїзною частиною дороги. Там, де є рух транспорту, водопровідна труба має бути у чохлі. Це робиться з метою запобігання продавлення поліетиленової труби. Чому використовується для цих робіт стара азбестова труба? Звичайно, для економії коштів не порушуючи технічні норми. Залишаємо лише азбестові труби, для таких робіт металеві труби не підходять, адже вони можуть пошкодити пластикову трубу.

Хочу нагадати, що водопровід будується без бюджетних коштів. "Водоканал" закупив трубу за власний кошт (погашення боргів населення за водопостачання та водовідведення). Також частково була проведена закупівля піску, люків, задвижок, відсіву та цементу.

Зазначу, що протягання труби через чохол дозволяє не пошкодити покриття приватного подвір'я споживача. Також розподільні колодязі у задовільному стані ми не змушуємо перероблювати. Але, повторююсь, розподілений колодязь має бути у задовільному стані.

 

- Про встановлення лічильників: так де ж саме має бути встановлений лічильник на воду?



Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.



- Відповідно до пункту 5.2 Правил № 190, вузли обліку повинні розташовуватись на мережі споживача, як правило, на межі балансової належності мереж виробника та споживача, або за згодою виробника в приміщеннях, розташованих безпосередньо за зовнішньою стіною будівлі в місці входу водопровідного вводу.

Труба "Водоканалу" не може знаходитись на приватному подвір'ї споживача. Встановлений лічильник у будинку приватного сектора часто спонукає підключення до водопроводу поза лічильником. Повірте, за час роботи у "Водоканалі" ми неодноразово зіштовхуємося з таким явищем, адже тоді полити город, помити машину можна і безоплатно. А це вже крадіжка. І крадіжка у свого міста. Несанкціонованих підключень виявлено досить багато.

Мешканці хвилюються, що лічильники не можуть працювати на вулиці. Це помилкова думка. Ті споживачі,  котрі вже встановили лічильники - нарікань не мають. Звичайно, це мають бути лічильники, на котрих виробник вказує можливість використання на вулиці.

Також, встановлюючи лічильники на вулиці, ми уникаємо втрат води. Адже, коли у приватному секторі лічильник знаходиться у будинку, а труба протікає на території споживача - за воду ніхто не платить. І витік води ніхто не шукає. А у підсумку витрати за витік води лягають на плечі споживачів всього міста.

Тому тут можна повернутися до питання про грунтові води. Там де вже провели заміну водопроводу, вода висихає. Я впевнений, що через півроку проблема грунтових вод втратить актуальність. Адже, наявність на даний момент води у канаві, це лише та вода, що стікає при демонтажі старого водопроводу.  

 До речі, на фото чітко видно,  як зняти показники лічильника.

- Чому почали заміну водопроводу саме з вулиці Карла Маркса?

- За вулицю Карла Маркса підрядники не бажали братися. Це найважча вулиця у місті. Залізобетонні плити, велика кількість транспорту, протягування водопроводу під дорожнім полотном - це все додаткові навантаження, що ускладнюють роботу при заміні водопроводу.

Але це центральний водопровід Арциза і починати потрібно саме з цієї вулиці. Це артерія, до якої приєднуються вулиця Пушкіна, 8 Березня, Абдулаєва та інші. Новий водопровід це, насамперед, економія коштів. Адже кожен прорив оплачується з кишені споживача. Відповідно, новий водопровід - це якість води та економія коштів.

 

Так, святкові дні у травні та рясні дощі трохи завадили нашим планам. Але ми працюємо не лише 8 годин на добу: працівники "Водоканалу" залишаються і до пізнього вечора навіть у вихідні дні, якщо у цьому є потреба. І мешканці вулиці Карла Маркса про це знають. 

Наразі плануємо перекрити старий водопровід по вулиці Надрічній, та вже перекрили у провулку Червоноглинський для запобігання втрат води.

Вулиця Абдулаєва: люди не мають центрального водопроводу. Всі підключення проведені через городи. Це порушення санітарних і технічних норм.

Тому ми робимо так, як має бути, а не так, як комусь заманеться. Ставимо задвижки по кварталах для того, щоб у разі ремонтних робіт не перекривати весь водопровід, а лише потрібну частину. 

По закінченню всіх робіт з прокладання нового водопроводу, КП "Водоканал" надасть повний звіт по витрачених коштах та по зробленій роботі. Якщо у мешканців міста є питання до мене, вони можуть безпосередньо звернутися до мене. Я відкритий до діалогу: розповім і покажу все, що вас цікавить про водопровід, лічильник, якість труб, розподільний колодязь та багато іншого.

 

А ось фото стану старого водопроводу:

 

Вікторія Лісецька 

 

 

"КУТ ОГЛЯДУ" ближчий до читача!

Всі Бессарабії та України тут і зараз: Коротко та по суті:

Підпишись на наш Telegram - канал

Підтримай нас в Instagram