Випускників Одещини готують до національного тесту (рекомендації)

Випускників Одещини готують до національного тесту. Свої рекомендації щодо підготовки до НМТ в соціальних мережах опублікував очільник освітньої галузі Одеської області Олександр Лончак.
«До уваги випускників! До НМТ лишилося трохи більше місяця, а це означає, що ви вже на фінішній прямій. Проте ще є час, щоб повторити, довчити, потренуватися, заповнити прогалини в знаннях з української мови, математики та історії України. Багато цьогорічних абітурієнтів не планували складати іспит з історії та обирали іноземну мову. Але так склалося, що історія увійшла до переліку предметів НМТ. Сприйміть це як виклик. І мотивуйте себе з ним впоратися. Ось кілька раціональних порад:
Звертайте увагу на історичні постаті та їхню роль у подіях. Частина запитань однозначно буде пов’язана з ними.
Якщо не можете зрозуміти тему, шукайте інші пояснення. Використовуйте одразу кілька джерел для підготовки.
Пам’ятайте: дисципліна - запорука найкращих результатів.
Як математик раджу розподілити час таким чином: 20-30 % - вивчення нового матеріалу, 10-15 % -повторення, не менш ніж 60 % - виконання тестів і практика. Тести ЗНО всіх років є ось тут: https://zno.osvita.ua/ukraine-history
Дати та події пишіть на стікерах і клейте там, де наразі живете. Так ви точно запам’ятаєте найпроблемніші моменти.
Використовуйте історичні меми. Багато корисних мемів є в інстаграмі iLearn: https://www.instagram.com/ilearn_zno
Рухайтеся від загального до конкретного. Спочатку намагайтеся зрозуміти суть події, потім вчіть дати, постатей та фактаж.
Рекомендую:
Ненудний онлайн-курс «Історія України в історіях» https://znohistory.ed-era.com
Пам’ятайте: успіх - це щодня робити ті речі, які лякають. Хай менше всього це буде історія!
У випадку з українською, труднощів не передбачається. До неї готувалися всі, без винятку. Навіть більше – скласти НМТ може бути легше, адже цьогоріч не буде власного висловлення. Отже, мої юні друзі, спробуйте наступне:
Робіть повторення через інтервальні проміжки часу.
Мало просто вивчити один раз тему. Мозок повинен розпізнати її як важливу інформацію. Тому важливо час від часу повертатися до попередніх тем і повторювати їх.
Систематизуйте пройдений матеріал у схемах і таблицях. Тренуйте зорову пам‘ять!
Працюйте в групах з друзями.
Створіть собі мотиваційне освітнє середовище, де будете обговорювати теми до ЗНО, переказувати вивчений матеріал одне одному. Хороший приклад такого клубу — YouTube-спільнота iLearn https://www.youtube.com/c/iLearnUA
Вчіться застосовувати здобуті знання на практиці. Обов’язково виконуйте тести до кожної теми, а також тести минулих років. Ось посилання: https://zno.osvita.ua/ukrainian
Пробуйте переключати увагу.
Оскільки НМТ передбачає 60 завдань одразу з трьох предметів, тренуйте швидке перемикання. Відкрийте три вкладки з трьома тестами (з математики, історії України та української мови) і виконуйте по черзі перелік питань з кожного з них. Так ваш мозок звикне до поєднання цих трьох дисциплін і не розгубиться у відповідальний момент.
І головне. Не забувайте робити перерви й висипатися!
Раджу кілька корисних ресурсів, крім підручників: https://ilearn.org.ua/courses/preview/1
найпопулярніший повний онлайн-курс з підготовки до ЗНО з української мови та літератури з Ігорем Хворостяним.
https://www.youtube.com/watch?v=Bw4KTmZoYPQ
https://www.youtube.com/watch?v=duaHTnCPX2Y
https://www.youtube.com/watch?v=qLv9DEJlP24
Завершую своєю улюбленою математикою. До уваги вступників кілька порад з підготовки до найголовнішого предмета. Якщо ви той учень, який не готувався протягом року, а зрозумів це за місяць до тесту — ще не час писати все пропало.
Порада перша – налаштуйте себе на простіший, але прискорений формат роботи. Треба буде вирішувати завдання, не роздумуючи надто довго. Сприймайте це як цікавий челендж.
Пройдіть пробне онлайн-тестування. Зверніть увагу на слабкі сторони. Приділіть увагу незрозумілим чи забутим темам. Видихніть і виконайте роботу над помилками. Повірте, до липня ще є час прокачати слабкі сторони.
За три тижні до тесту зробіть генеральний прогін усіх видів завдань з огляду на результати пробного тесту.
Використовуйте ерудицію і навіть інтуїцію.
Якщо завдання із формулами - дійте по пам’яті. Ви маєте чітко знати, на якій сторінці у вашому робочому зошиті й де саме розміщена кожна тема математики, які формули із цієї теми у вас є, а які ви можете вивести самостійно з наданих формул.
Під час проходження тесту не переписуйте умову на чернетку - економте час.
Ось вам пару класних ресурсів з підготовки, які точно стануть у нагоді:
https://www.youtube.com/playlist...
https://ilearn.org.ua/courses/preview/7
До речі, не розв’язуйте останні 3-4 найскладніші завдання, адже таких 100% цього року в тесті не буде. Не розв’язуйте задач із великими умовами, з параметрами, складні задачі зі стереометрії.
Головна порада – вірте в себе і свої сили. Навіть у ці складні часи продовжуйте працювати над своїм світоглядом. Плануйте кожен робочий день так, щоб у ньому залишалося місце для відпочинку, спорту, спілкування з друзями, прогулянок на свіжому повітрі.
Упевнений: ваші вчителі вже зробили все можливе й неможливе, і вони у вас точно вірять», - рекомендував Лончак.
✅ Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!
«Кут Огляду» ближче до читача!
Все новини Бесарабії та України тут і зараз:
✅ Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал
✅ Підтримай нас в Instagram