Українські нейрохірурги видалили частину мозку 4-річній пацієнтці з Північної Ірландії
Львівські дитячі нейрохірурги видалили частину півкулі мозку 4-річній пацієнтці з-за кордону, аби позбавити важких судомних нападів, що несли загрозу життю та стримували розвиток дитини.
Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на Перше медичне об'єднання Львова.
Американський нейрохірург Люк Томич сказав батькам дитини, що хірургічним шляхом її можна позбавити 80-90% нападів — за допомогою він порадив звернутися до львівських лікарів.
Родина з Британських островів здолала 3000 км, аби звернутися за допомогою саме до спеціалістів Центру нейрохірургії та хірургічного лікування епілепсії, що працює у Дитяча Лікарня Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Тут лікують дітей з різних куточків України. А от із-за кордону - вперше.
Попри загрозу ракетних обстрілів, батьки дівчинки вирушили в Україну. Перший сигнал повітряної тривоги дуже їх налякав - розповідає мама Рейчел Кетрін: “Коли ми сиділи в укритті лікарні з іншими мамами, дітьми, моє серце просто розбилось”.
Львівські нейрохірурги ж почали підготовку до втручання. Тут невролог-епілептолог відділення Марія Павлюк із колегами провела повне обстеження дитини для визначення максимально точного розташування вогнища епілептогенної активності. І виявила зону, яка співпадала із зоною мальформації, тобто патології кори головного мозку.
Зібравши всю інформацію, команда наших нейрохірургів взялася за ретельне планування операції. Надважливо було обрати найбезпечніший варіант доступу до ураженої ділянки мозку.
“Ми вибрали цікавий - комбінований доступ. Поетапно відкрили порожнину черепа, знайшли змінену зону, відділили її і поетапно від’єднали. А потім - видалили повністю. Вкрай важливо було бути максимально далеко від ділянки, яка відповідає за рухи кінцівками. А фокальна кортикальна дисплазія, тобто ця змінена частина мозку, була дуже близько до тієї зони. Саме тому ми працювали спільно з нейрофізіологами, використовуючи надсучасні технології - інтеропераційний моніторинг та «навігаційну систему», які допомагають нам уникнути пошкоджень здорових ділянок мозку”, - розповідає Михайло Ловга, лікар-нейрохірург, керівник напрямку дитячої нейрохірургії та психоневрології Лікарні Святого Миколая.
Операція тривала сім годин і пройшла успішно, маленька Рейчел вже повернулася додому
Слідуйте за нами:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram