Не час помирати. Як пережити Новий рік?

Не час помирати. Як пережити Новий рік?

Іван Черненко

Кожного року за старою, доброю традицією ми збираємось за новорічним столом та поглинаємо річний запас алкоголю. Про що вранці дуже жалкуємо. Головний біль, бажання осушити океан та жаль, що взагалі прокинувся. 
Чому добре вночі, але погано вранці?
Алкоголь в великих кількостях - отрута, а в малих він найчастіше не дуже цікавить оточуючих.
 Спирт призводить до посилення діурезу, якщо простіше, ми багато бігаємо в туалет по-маленькому – це призводить до зневоднення, вимиваються електроліти, тому вранці у нас текуть слюньки від склянки солоненького розсолу або води. 
Окрім цього, в організмі спирт, а саме етанол, за допомогою алкогольдегідрогенази перетворюється на ацетальдегід, який є отрутою. І чим більше ми п’ємо, тим більше цього альдегіду і тим гірше нам. Але поки градус в крові високий, ми не відчуваємо вплив ацетальдегіду, та коли спирт перетравлюється  - нам стає погано. І виникає бажання похмелитися, аби знов збільшити градус. 
Окрім цього, алкоголь зменшує синтез сератоніну. Точніше спершу ми відчуваємо ейфорію і блаженство, коли п’яні, та тверезіючи, рівень щастя зменшується, тому що зменшилась кількість серотоніну.
Все це в купі робить ранок 1 січня нестерпним. А якщо ще й алкоголь був неякісним, і вас верне від усього та тягне в обійми з унітазом, то взагалі життя не миле. 

Декілька порад.
1. Якщо можете не пити, краще не пийте. Згадайте, як буває погано вранці, та сьорбайте компотик. 2. Якщо ж пити все ж вирішили, то добре запивайте. Алкоголь треба не закусувати, а запивати. Чим більше ви вип’єте рідини за вечір, тим менше буде зневоднення, тим нижче градус.  Зайвий раз збігаєте в туалет, але зате голова ясніша і не хочеться осушити океан. 
3. Не їжте багато жирної, важкої їжі. Вона навряд перетравиться адекватно, це призведе лише до зайвого навантаження на ваш шлунок та підшлункову. Алкоголь з жирним та смаженим -  грімуча суміш, особливо якщо у вас є хронічні проблеми з підшлунковою. Якщо не хочете потрапити в реанімацію з панкреатитом, краще обмежте себе в їжі та споживанні акоголю.
4. Обирайте якісний алкоголь. Зайві сивушні масла та домішки вам не потрібні. Чим менше домішків, тим краще вам.
5. Знайте свою міру.  І пам’ятайте про перше правило. Якщо можете не пити – не пийте.

Якщо ж перебрали, то пийте багато води,   краще не похмеляйтеся – це шлях до алкоголізму. Якщо нудота – прийміть сорбенти. Не їжте важкої їжі.

А поганий настрій та посталкогольну меланхолію можна поправити чашкою чаю з лимоном та плиткою шоколаду.

Гарних вам свят!

 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram