Виїзд військовозобов’язаних чоловіків на роботу за кордон: що відомо

Виїзд військовозобов’язаних чоловіків на роботу за кордон: що відомо

У Верховній Раді не бачать підстав для дозволу виїжджати за кордон певній категорії громадян призивного віку. Про це повідомив член Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони  Федір Вениславський.

 «росія проводить діяльність щодо переведення своєї економіки на військовий стан, на воєнні рейки, тому продовження правового режиму воєнного стану- це консолідація зусиль органів державної влади України, всіх складових сектору безпеки та оборони з відбиття ворожої агресії", - Федір Вениславський, член Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони.

Він додав, що у Верховній Раді постійно підіймаєтьмя питання виїзду за кордон чоловіків призовного віку, але певної категорії.

 "За кордоном досить потрібні певні професії. Одна з найбільших категорій - моряки. Які працюють на іноземних судах і в тому числі заробляють гроші для держави. Це основна мотивація тих, хто виступає за виїзд за межі держави чоловіків», - сказав народний депутат.

В той же час міністр оборони Олексій Резніков в інтерв’ю "Голосу Америки" зазначив, що Збройні cили України наразі не потребують збільшення загальної кількості особового складу, а мобілізації підлягають конкретні фахівці.

"Завдання стосовно мобілізації визначаються Генеральним штабом. Вони оцінюють кількість сил та засобів, які їм потрібні на той чи інший момент ведення бойових дій, оцінюють втрати… Саме Генштаб чітко знає, на якому напрямку, в якому виді сил чи військ потрібне заміщення, або відвести бригаду на відновлення боєздатності й замість неї ввести резерв…

Але наскільки я знаю, сьогодні мобілізаційні потреби задовільняються через пошук конкретних фахівців», - розказав Резніков.

Також він додав, що до лав української армії мобілізовано вже досить багато людей, наразі потрібні насамперед певні спеціалісти: оператори БПЛА, айтівці, зв’язківці, артилеристи та ін.

Зокрема потрібні фахівці, які зможуть швидко опанувати складніші системи озброєння натовського стандарту, які зараз отримують Сили оборони.

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський відповів на петицію із закликом зняти обмеження на виїзд з України для чоловіків від 18 до 60 років без військового досвіду.

ЇЇ ініціатор висловила переконання, що воювати повинні боєздатні громадяни, а інші фахівці можуть воювати на інформаційному фронті".  На що Зеленський відповів, що скасування вказаних обмежень передбачається здійснити після завершення дії правового режиму воєнного стану.

Тож, аналізуючи вищезазначене можна зробити висновки, що, не зважаючи на достатню кількість особового складу у ЗСУ і необхідність лише у деяких фахівцях, влада, скоріш за все, не планує випускати на роботу за кордон навіть тих, хто довгий час таким чином заробляв собі на життя і забезпечував свої родини.

Наразі відповіді на петицію від президента Володимира Зеленського ще очікують представники морської галузі України. Так, петиція №22/137864-еп «Щодо надання особливого статусу громадянам України, які є працівниками морського транспорту (морякам), в тому числі морякам внутрішніх вод, на перетин державного кордону України (виїзд з України) в період проведення загальної мобілізації відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 65/2022 "Про загальну мобілізацію", затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-IX» теж набрала 25 тисяч голосів. Адже особливо гострим стало питання виїзду моряків на роботу за кордон після того, як з портів нашої держави почали вивозити українську сільгосппродукцію, але членами екіпажів на цих суднах є громадяни інших держав. Тому, представники морської галузі з нетерпінням чекають відповіді на петицію від президента.

✅  Стань частиною спільноти « Кут Огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут Огляду» ближче до читача!

Все новини Бесарабії та України тут і зараз:

✅  Коротко і по суті. Підпишіться на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в Instagram