Elementum Energy планує будівництво вітроелектростанцій потужністю 400 МВт на Одещині та заході України
Енергетична компанія Elementum Energy, що належить гедж-фонду VR Capital американця Річарда Дейтса, оголосила про плани збудувати в Україні вітроелектростанції (ВЕС) загальною потужністю 400 МВт в найближчі роки. Про це повідомила СЕО компанії Ольга Рибачук в інтерв'ю Forbes Ukraine.
Ключові факти:
Проект передбачає розташування 200 МВт в Одеській області та 200 МВт на заході України.
«Хочемо диверсифікувати розташування активів», – зазначила Рибачук.
Раніше Elementum Energy анонсувала будівництво трьох ВЕС в Одеській області загальною потужністю близько 58,5 МВт: «Кілія», «Арциз» та «Арциз-2».
Компанія також готує до будівництва два проекти ВЕС на півдні України з загальною потужністю 158 МВт, придбані у 2020–2021 роках. Вони наразі на різних стадіях підготовки і мають бути готовими до будівництва влітку 2025 року.
Elementum Energy проводить перемовини щодо придбання проектів ВЕС на заході України потужністю 200 МВт.
Загальні інвестиції в ці проекти перевищують €500 млн. Рибачук планує залучити зовнішнє фінансування, ведучи переговори з українськими та міжнародними банками, а також з іноземними фінансовими інституціями IFC та DFC.
Контекст
Команда Elementum Energy налічує понад 70 співробітників, а за підсумками 2023 року дохід від реалізації склав понад €104 млн. У власності компанії — 28 сонячних електростанцій загальною потужністю 536 МВт та дві черги вітрової генерації з доступною потужністю 95 МВт.
Elementum Energy була однією з перших великих компаній у сфері відновлювальних джерел енергії (ВДЕ), яка тимчасово припинила продажі електроенергії за зеленим тарифом і перейшла до роботи на відкритому ринку.
У серпні-вересні 2024 року Elementum Energy очолила рейтинг найбільших гравців зеленої генерації, опублікований у Forbes Ukraine, завдяки електростанціям на підконтрольній території загальною потужністю 631 МВт.
Плани компанії щодо розвитку вітрової енергетики на Одещині свідчать про її зобов'язання підтримувати відновлювальну енергетику в Україні та зменшувати залежність від традиційних джерел енергії, що особливо актуально в умовах сучасних викликів.
Слідуйте за нами:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram