Стало відомо, де перебувають пацієнти психлікарні, яких покинули на кладовищі в Одесі

Стало відомо, де перебувають пацієнти психлікарні, яких покинули на кладовищі в Одесі
Фото: Суспільне Одеса

Пацієнти Одеського обласного медичного центру психічного здоров'я, яких напередодні знайшли на кладовищі, перебувають у центрі реінтеграції для безпритульних людей. Про таке пише Суспільне Одеса.

Троє чоловіків з інвалідністю та психічними розладами, яких знайшли на Другому християнському кладовищі перехожі, наразі перебувають в Одеському міському центрі реінтеграції осіб без визначеного місця проживання. Двоє з них – Андрій та Павло мають проблеми з мовленням. Третій – Олександр Фатєєв розповів, що на кладовище їх привезли санітари та лишили там з буханкою хліба.

"Я був у лікарні на Воробйова, 9. Ми всі троє були там, у 21 відділенні. Нас усіх трьох вивезли на кладовище. Я під диктування написав свою заяву. Я просив заяву, аби мене виписали, що я здоровий та добре почуваюся", – розповів Фатєєв.

Чоловіків тимчасово поселили в ізоляторі. Сюди їм носять їжу працівники центру, оскільки їдальня не розрахована для інвалідних візків, розповів директор закладу Олександр Лімзаєв.

"Ніхто з них сам не може пересуватися. Це люди, які потребують постійної сторонньої допомоги. Наші клієнти беруть участь у догляді за цими людьми. Вони переодягнені, нагодовані. І перебувають наразі у більш-менш нормальних умовах, але повторю: вони мають бути в спеціалізованому закладі", – наголосив Лімзаєв.

Натомість директор Одеського обласного медичного центру психічного здоров'я, де перебували на лікуванні чоловіки, Анатолій Волощук запевнив, що вони не потребували лікування.

"Це пацієнти, які не мали гострих психіатричних паталогій, вони не галюціонували, вони не збуджені, не агресивні, тому перебувати у медичному закладі підстав немає. Це пацієнти, які за рішенням суду не визнані недієздатними, тобто вони можуть виписатися, якщо захочуть, і ми повинні виписати", – пояснив Волощук.

Він також заперечив тиск персоналу на пацієнтів та їх участь у перевезенні людей у візках на кладовище. За його словами, вони дістались туди самі.

"Їх випустили. Вони написали заяву: "Відмовляємося, просимо нас виписати". У нас є понад 200 людей, які не мають перебувати у психлікарні. Вони мають бути у соціальних службах. Ми повідомили, що протягом року їх випишемо. Списки перебувають у міських службах", – додав директор медцентру.

На думку, уповноваженого з прав людини Тараса Кошевого, ця ситуація є прикладом порушення прав людини.

"Це є порушення прав людини, безпосередньо це порушення прав на медичне забезпечення та на соціальне обслуговування. Були підготовлені звернення та направлені до органів внутрішніх справ, до Міністерства соціальної політики та до Міністерства охорони здоров'я", – зазначив Кошевий.

Додамо, керівниця обласного департаменту охорони здоров’я Наталя Одарій-Захар’єва сказала, що наразі вони формують комісію, аби перевірити роботу центру психічного здоров’я.

Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підписуйтесь на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram