На території півдня Одещини зростає захворюваність на менінгококову інфекцію: є летальні випадки
За даними моніторингу обласного центру контролю та профілактики хвороб, в області спостерігається зростання захворюваності на менінгококову інфекцію (МІ).
Протягом минулого року зареєстровано 13 випадків, з них троє дітей до 17 років. Переважна більшість випадків зареєстрована в Одеському районі 10 та Білгород-Дністровському 3. Особливу тривогу викликає реєстрація групових захворювань, зокрема у Татарбунарській територіальній громаді Білгород-Дністровського району, де зареєстровано сімейний осередок з трьома випадками захворювання.
Відмічається і зростання рівня летальності, що свідчить про пізнє звернення хворих по медичну допомогу.
У 2023 році зареєстровано 5 летальних випадків і всі хворі звернулись по медичну допомогу невчасно.
У поточному році вже зареєстровано 3 випадки МІ, з них два летальних. Випадки реєструються в Одеському та в Білгород-Дністровському районах.
Менінгококова інфекція — антропонозне інфекційне захворювання, що перебігає у формі назофарингіту, менінгіту або сепсису. Характеризується поширенням носійства збудника і є одним з серйозних і небезпечних респіраторних захворювань з широким, блискавичним діапазоном клінічних проявів, високою контагіозністю та летальністю. Більше про цю інфекцію тут: http://surl.li/qydam
Основним профілактичним заходом МІ є своєчасне звернення по медичну допомогу при появі ознак ГРВІ, з метою раннього виявлення, встановлення діагнозу та надання кваліфікованої медичної допомоги.
Часте провітрювання та вологе прибирання приміщень.
Також необхідно вести здоровий спосіб життя, особливо у зимово-весняний період перебувати на свіжому повітрі не менше 2-3 годин.
Відповідно до Календаря профілактичних щеплень менінгококова інфекція відноситься до рекомендованих щеплень. Тому за бажанням можна щепитися від цієї інфекції за власні кошти.
Слідуйте за нами:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram