На території півдня Одещини зростає захворюваність на менінгококову інфекцію: є летальні випадки

На території півдня Одещини зростає захворюваність на менінгококову інфекцію: є летальні випадки

За даними моніторингу  обласного центру контролю та профілактики хвороб,  в області спостерігається зростання захворюваності на менінгококову інфекцію (МІ).

Протягом минулого року зареєстровано 13 випадків, з них троє дітей до 17 років. Переважна більшість випадків зареєстрована в Одеському районі 10 та Білгород-Дністровському 3. Особливу тривогу викликає реєстрація групових захворювань, зокрема у Татарбунарській територіальній громаді Білгород-Дністровського району, де зареєстровано сімейний осередок з трьома випадками захворювання.

Відмічається і зростання рівня летальності, що свідчить про пізнє звернення хворих по медичну допомогу.

У 2023 році зареєстровано 5 летальних випадків і всі хворі звернулись по медичну допомогу невчасно.

У поточному році вже зареєстровано 3 випадки МІ, з них  два летальних. Випадки реєструються в Одеському та в Білгород-Дністровському районах.

Менінгококова інфекція — антропонозне інфекційне захворювання, що перебігає у формі назофарингіту, менінгіту або сепсису. Характеризується поширенням носійства збудника і є одним з серйозних і небезпечних респіраторних захворювань з широким, блискавичним діапазоном клінічних проявів, високою контагіозністю та летальністю. Більше про цю інфекцію тут: http://surl.li/qydam

Основним профілактичним заходом МІ є своєчасне звернення по медичну допомогу при появі ознак ГРВІ, з метою раннього виявлення, встановлення діагнозу та надання кваліфікованої медичної допомоги.

Часте провітрювання та вологе прибирання приміщень.

Також необхідно вести здоровий спосіб життя, особливо у зимово-весняний період перебувати на свіжому повітрі не менше 2-3 годин.

Відповідно до Календаря профілактичних щеплень менінгококова інфекція відноситься до рекомендованих щеплень. Тому за бажанням можна щепитися від цієї інфекції за власні кошти.

 

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram