Сергій Парпуланський про дороги, садочки, лікарню та Арцизький район

Сергій Парпуланський про дороги, садочки, лікарню та Арцизький район

У новий час для всієї України, час становлення територіальних громад, "Кут огляду" намагається проводити тісну інформаційну співпрацю з керівниками міст, сіл, громад, комунальних підприємств.

Тому минулого тижня ми спілкувалися з головою Арцизької громади Парпуланським Сергієм Афанасійовичем. Говорили про плани, головні бюджетні направлення, дитячі садочки міста, програму підтримки молодих лікарів, програму "Безпечне місто". Також почули думку очільника громади про шанси відстояти наш Арцизький район.

- Сергій Афанасійович, розкажіть нашим читачам про п'ять приорітетних направлень у яких ви працюєте.

 - Для нашої громади кожне направлення дуже важливе. Але, якщо виділяти п'ять головних, то у першу чергу це - вода. Якість води, очисні споруди.

Також дуже важливим питанням залишається створення робочих місць.

Не забуваємо ми і про інфраструктуру, інфраструктуру для спорту та відпочинку.

Завжди в приорітеті наша Арцизька опорна центральна лікарня.

Ну і на завершення - дороги, проектування цих доріг та "вибивання" коштів у Києві на ці самі дороги.

Взагалі у громаді багато проблем. Екологія, лісосмуги, очисні споруди. Села мають багато проблем і з цим всім потрібно працювати.

 

- Сергій Афанасійович, розкажіть нашому читачу детальніше про програму "Безпечне місто".

- 18 мільйонів гривень держава не додала дотацій на села для утримання технічного персоналу. І нам у цих умовах потрібно максимально оптимізувати те, що маємо. Але це потрібно зробити так, щоб нашим людям було безпечно проживати у громаді. І ми пішли по сценарію "Безпечне місто".

Що це буде? У кожному місті та селі створюємо центри безпеки, до котрих будуть підключені у першу чергу камери відеонагляду по селах та бюджетних організаціях та сигналізації у цих бюджетних організаціях. Наразі ми створюємо так званий "скелет", (базу) і поступово будемо її нарощувати. Збільшувати кількість камер по селах. Так щоб люди, котрі прагнуть безпеки, могли підключитися до нашої системи, підключити сигналізацію та "тривожну" кнопку. А ми, відповідно, вчасно відреагувати. Адже всі ми знаємо, як останні роки страждають від грабежів наші фермери.

Чим більше буде встановлено камер, сигналізацій, тим безпечніше в цілому буде наша громада. Це великий і довгостроковий проект і на етапі становлення ми створюємо базу, щоб у першу чергу захистити бюджетні організації та приєднати до системи вже існуючі камери відеонагляду. Адже багато сіл вже мають камери. На це у 2018 році були виділенні кошти з обласного бюджету. Так що з'єднуємо те що маємо і будемо поступово все це нарощувати.

 

- Також хотілося б почути про програму підтримки молодих лікарів для Арцизької опорної центральної лікарні.

- Ця програма почала працювати ще у 2016 році. У цей період було придбано чотири квартири для лікарів. Ця програма передбачає не лише придбання житла, але й компенсує молодим спеціалістам вартість оренди житла та комунальних послуг. Що дає можливість залучати до нашої лікарні молодих лікарів.

Цей проект теж довгостроковий і ми будемо його продовжувати. На сьогодні сусідні лікарні не можуть похвалитися такими умовами праці, як у нашій лікарні. Їм банально не вистачає коштів, що виділяє НСЗУ ( національна служба здоров’я України). Чому? Бо вони не зробили той величезний об'єм роботи, який зробили ми. Це величезна робота по модернізації лікарні та системного забезпечення кадрів. Тому я особисто пишаюся цією роботою разом з Євгенієм Івановичем Чолаком. І ми будемо надалі продовжувати працювати у цьому напрямку.

На сьогодні наша лікарня стає одним з основних платників податків. Гроші на лікарню надходять з державного бюджету, а податки на зарплати залишаються у нас. На сьогоднішній день це практично 8 мільйонів гривень у рік надходжень до бюджету громади при власних прибутках у 150 млн гривень. Це досить вагома частина наповнень бюджету громади.

Наразі завершився ремонт приймального відділення лікарні. Закінчиться пандемія і ковідне відділення звільнить травматологію і ми розпочнемо і там ремонт. Зокрема, плануємо ремонт даху лікарні. У планах також облаштування парковки - то є дійсно проблема як для пацієнтів лікарні, так і для самих лікарів.

Взагалі, проблем дуже багато. І роботи, відповідно, теж багато. Коли мене запитуть про лікарню, я завжди відповідаю - якщо почати обходити нашу лікарню зранку, ви не обійдете її до вечора. Ви навіть не уявляєте площу та кількість приміщень нашої лікарні.



Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.



- Нещодавно ви відвідали дитячий садок № 5. Які проблеми у наших садочках і які роботи плануєте?

- Основні проблеми приміщення 5 садка - це старі вікна та аварійний дах. У всіх наших школах вже майже все добре, а от дитячі садочки міста у жахливому стані. У XXI столітті мати вікна, яким вже по 40 років, і які несуть загрозу дітям, то не правильно.

Це ж стосується і даху. Коли з робочим візитом прибули до садка та піднялись на другий поверх, то побачили там не дуже оптимістичну картину: на стелі великі плями від води, що проникає через дах, та тріщини в стінах через те, що споруда починає просідати.

Ми дуже переймаємось безпекою дітей, які відвідують цей дошкільний заклад. Тому на останній сесії депутати міської ради підтримали та проголосували за виділення коштів з бюджету на ремонтні роботи в розмірі 2 млн грн. Хоча минулою владою був підготовлений кошторис на 6,8 млн грн. На сьогодні підрядник підрахував всі витрати на ремонт покрівлі і прийшов до висновку, що 2 млн грн достатня сума для виконання потрібних робіт. Так що найближчим часом почнемо.

Також проблеми зі стінами має і 4 дитячий садок. Потрібно проводити дослідження, чому з'являються тріщини на стінах приміщення садка.

У 1 садочку нарешті доробили каналізацію і це не може не тішити.

Багато ще роботи у наших садках, але ми маємо, не дивлячись ні на що, створити для  дітей Арцизької громади комфортні умови.

 

- Сергій Афанасійович, який ваш особистий прогноз у справі повернення Арцизького району? Як ви вважаєте, чи є шанси відстояти наш район у Конституційному Суді? 

- Поки що не зрозуміла ситуація з Конституційним Судом. Чому не зрозуміла? Наразі йде війна між владою та судовою системою. На сьогодні 49 народних депутатів подали заяви про відміну цієї постанови. Чи станеться це - прогнозувати сьогодні дуже важко.

Ситуація, що склалася, не справедлива. І всі це розуміють. І в області, і у Києві. Але чи буде центральна влада змінювати своє рішення - не відомо. Так вже історично склалося, що Арцизький район переходив і до Татарбунарського району, і до Ізмаїльського. І завжди повертолося все на своє коло. Думаю, і зараз повернеться.

Ну не можливо з Болграду голові адміністрації ефективно керувати територією протяжністю 170 км. Фізично це просто не можливо. На сьогодні з втратою району ми втрачаємо дуже багато. Не вірте тим політикам, котрі кажуть, що для людей нічого не зміниться. Ми багато втрачаємо. Адміністрація скорочується. З 70 людей, котрі отримують зарплатню з держбюджету і залишають свої гроші в Арцизі, у кращому випадку залишиться 15. Якщо перевести це в грошовий еквівалент, то 60 людей з середньою зарплатнею у 8-9 тисяч гривень це практично півмільйона гривень. Півмільйона гривень щомісяця наше місто недоотримає "живими" грошима.

Така ж ситуація склалася і в судах, і в поліції, і у всіх інших державних організаціях. Тому хочеться передати привіт тим "товаришам", котрі розповідають людям, що для нас нічого не зміниться. Але для економіки нашого міста то потужний удар. Тому ми будемо продовжувати боротьбу за наш район. Маємо надію на краще.

 

- Завжди актуальне питання спорту. Яка буде підтримка і що у планах?

- Основне завдання - реалізація нашого проекту по будівництву спортивного стадіону та спортивної інфраструктури. Це головне для наших спортсменів. Спорт ми завжди підтримували. Як фінансували, так і будемо фінансувати.

Що стосується різноманітних турнірів, змагань, то це буде фінансуватись поступово у зв'язку з пандемією коронавірусу. Так як спортивні заходи наразі не можна проводити у повному об'ємі, то виділення коштів буде поступовим. Також ми не забуваємо про футбол, волейбол, бокс, дзюдо та інші направлення спорту.

 

- Ну і завершити хочеться на позитивній ноті. Як вам, молодому, успішному політику, господарнику вдається поєднувати сім'ю та роботу?

 

- Поки вдається. Намагаюся впоратися і дружина не скаржиться (тут Сергій Афанасійович посміхається). Я намагаюся приділяти максимум уваги своїй родині, але й роботі також. Поки що у мене це виходить. І я дуже радію цьому.

 

 

"Кут огляду" ближчий до читача!

Всі новини Бессарабії та України тут і зараз: Коротко та по суті:

Підпишись на наш Telegram- канал

Підтримай нас в Instagram