Шансів майже не було: у Києві врятували породіллю, в якої дорогою до лікарні зупинилося серце

Шансів майже не було: у Києві врятували породіллю, в якої дорогою до лікарні зупинилося серце

 Жінці давали стан вижити один зі ста… «емболія навколоплідними водами» не давала шансів на порятунок, - повідомляє «Кут огляду» з посиланням на «Українська правда. Життя»..

 Тетяна народжувала у Чернівецькому обласному перинатальному центрі. Її вагітність була ускладненою… Екстрений кесарський розтин, робота бригади висококласних медичних працівників і чудовий результат - гарний здоровий хлопчик зʼявився на світ. Та щастя тривало не довго…

Після народження дитини лікарі поставили їй діагноз, який не залишав шансів на життя.  Попри зусилля медиків породілля згасала на очах. Олексій Корняков, завідувач відділення інтенсивної терапії, який нещодавно повернувся з війни, де рятував життя наших військових, мрійливо, сталевим голосом сказав:  «Ми з фронту таких важких пацієнтів транспортували в інститут Шалімова до Києва і там є шанс врятувати нашу безнадійну пацієнтку».

Медики взялися робити усе можливе, аби у терміновому порядку направити Тетяну до Києва, але коли столичні лікарі бачили її медичні показники та історію хвороби – відмовляли.

"Був єдиний шанс – знайти генерального директора Національного Наукового Центру хірургії та трансплантології імені О. Шалімова НАМН України, який на той час перебував за кордоном. Я відчайдушно шукала можливість знайти вихід, вмовити генерального директора і дати останній шанс цій родині не втратити маму, дружину, дочку", – пригадує виконувачка обов’язків генерального директора Чернівецького обласного перинатального центру Любов  Годнюк.

За допомогою небайдужих з’явилася можливість транспортувати пацієнтку. Перед бригадою екстреної медичної допомоги стояло найскладніше завдання – доправити пацієнтку на стовідсотковій кисневій дотації живою до Києва і передати медикам.

На виїзді з Чернівців до лікарні у жінки сталася зупинка серця. Але, на щастя, її таки вдалося врятувати. Бригаді швидкої вдалося здійснити реанімаційні заходи.

По дорозі в кожному населеному пункті під'їжджала машина екстреної медичної допомоги і дозаправляла кисень. Так пацієнтка потрапила до столичної лікарні уже вночі.

Крок за кроком стан Тетяни покращувався і коли вона прийшла до свідомості і вперше розплющила очі, їй показали  фото новонародженого сина Віктора і вона… посміхнулася.


Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram