Що не можна робити на Старий Новий рік

Що не можна робити на Старий Новий рік

Таке свято як Старий Новий рік виникло на початку XX століття, коли запровадили зміну календарів. До цього часу весь світ, як і мешканці території сучасної України, жили за Григоріанським календарем. 1918 року велика кількість країн перейшла на  Юліанський календар. Цікаво, що останній було введено ще за часів правління Юлія Цезаря (45 рік до н.е.) і він відрізняється від Григоріанського рівно на 13 днів. Тому в Україні часто говорять, що Старий Новий рік 13 січня — це Новий рік за “старим стилем”, - йдеться у матеріалі ТСН.

Коли на території колишньої Російської імперії перейшли на Юліанський календар, православна церква від нововведення відмовилася і продовжила святкувати всі новорічні свята за старим календарем. Оскільки сьогодні Новий рік вже не прив’язаний до церковної дати, в Україні його святкують саме 1 січня. Але в нашій пам’яті все ще залишилися традиції предків, які існували на Старий Новий рік 13-14 січня. І їх варто запам’ятати, щоб передати наших дітям та онукам.

Наші предки намагалися на Старий Новий рік не лаятися, не лихословити і ні з ким не сваритися. Також існували й інші заборони:

  • якщо вдягнути темний, брудний чи старий одяг на Старий Новий рік, то весь рік буде нещасливим;
  • 14 січня, на Старий Новий рік, дівчатам заборонялося посівати — вважалося, що першими в хату повинні зайти представники чоловічої статі, а тому посівали тільки хлопчики;
  • на Василя не брали і не давали в борг, інакше весь рік будуть фінансові проблеми;
  • на Старий Новий рік не рекомендувалося виносити з хати сміття — вважалося, що разом із ним виноситься і щастя;
  • вважалося, що цього дня не можна промовляти слово “тринадцять”, щоб не накликати на себе біду;
  • також на Старий Новий рік заборонялося рахувати дрібні гроші, тому що це “принесе сльози на весь рік”.

 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram