Боротьба йшла на секунди: у Львові лікарі врятували 1,8-річного хлопчика, давши в операційній йому свою кров

Боротьба йшла на секунди: у Львові лікарі врятували 1,8-річного хлопчика, давши в операційній йому свою кров

У хлопчика, якому лише 1 рік і 8 місяців, була масивна кровотеча, зупинка серця, клінічна смерть і кілька реанімацій.

Лікарі львівської обласної дитячої клінічної лікарні ОХМАТДИТ врятували хлопчика, в якого звичайна інфекція в горлі переросла у складну проблему – псевдоаневризму внутрішньої сонної артерії. Медики не лише зупинили кілька кровотеч, а й здійснили унікальну операцію, врятувавши дитині життя, йдеться на Фейсбук-сторінці дитячої лікарні, – пише Твоє місто.

Усе почалося із звичайної бактерійної інфекції горла. У 1 рік 7 місяців у хлопчика заболіло горло. Дитину лікував сімейний лікар у містечку на Івано-Франківщині. Через 3 тижні дитині стало гірше, її скерували до Івано-Франківська з підозрою на паратонзилярний абсцес (скупчення гною у горлі). У тамтешній лікарні спробували пунктувати абсцес, але почалася кровотеча, хлопчика заінтубували і перевели у реанімацію.

Згодом батьки вирішили дитину перевезти у львівську дитячу лікарню ОХМАТДИТ. Тут дитині зробили МРТ і ЛОРи думали, що там великий абсцес (приблизно 120 мл), який з правої частини горла уже переходив на ліву. Під час операції абсцес розкрили, але гною майже не було, лише багато несвіжих згустків крові. У дитини були всі ознаки сепсису і септичного шоку.

Гістологія показала, що у горлі був згусток крові. У дитини не припинялася масивна кровотеча, тому дитину знову довелося оперувати. Команда медиків спрацювала блискавично: за мить реаніматолог заніс дитину в операційну, ЛОР тампоном затиснув місце кровотечі, ще один ЛОР працював мішком Амбу, щоб дитина дихала.

У хлопчика на 3 хвилини зупинилося серце, йому зробили непрямий масаж серця і пряме переливання крові – тут же, в операційній, троє лікарів дали малюкові свою кров, чим і запустили серце. Судинні хірурги та кардіохірурги з ЛОКЛ перев’язали зовнішню сонну артерію і кровотеча зупинилася. Чотири  години лікар тримав місце кровотечі, поки судинні хірурги перев‘язували судину.

Проте через тиждень знову у хлопчик знову почалася кровотеча. Радіологи виявили несправжню аневризму внутрішньої сонної артерії (так звана псевдоаневризма). Хлопцеві робили ендоваскулярну операцію – через маленький розріз у судині стегна аневризму виключили із загального кровоплину.

Зараз, за словами завідувача ЛОР-відділенням лікарні ОХМАТДИТ Федіра Юрочка, у хлопчика все добре, артерія виконує свою функцію і горло теж у нормі. Дитина поїхала додому.