БЮДЖЕТНО-ШТАТНІ ПРИСТРАСТІ У ТУЗЛІВСЬКІЙ СІЛЬРАДІ

БЮДЖЕТНО-ШТАТНІ ПРИСТРАСТІ У ТУЗЛІВСЬКІЙ СІЛЬРАДІ

Автор: Вікторія Алєксєєнко

Чи вдасться розплутати «морські вузли» тузлівської політики на завершальному етапі децентралізації? Чи знайдуть між собою порозуміння голова сільради, депутати, жителі сіл Тузли, Базар’янка, Безименка та інших, які разом входять до складу спільної громади?

Тузлівська ОТГ створилася найпершою на Бесарабщині, і стартувала досить ефективно. Але на третьому році існування ОТГ щось пішло не так, хтось комусь не догодив…Два останніх роки ніяк не вгамуються емоції між депутатами, секретарем і головою громади. І, здається, ці непорозуміння, наче перехідний вимпел, після виборів потрапили вже у новообраний склад Тузлівської сільської територіальної громади, яка розширилася за рахунок приєднання до неї Базар’янської сільради.

Ще з першої сесії восьмого скликання почали виникати суперечки між депутатами і головою Тузлівської сільради Людмилою Володимирівною Покровщук. Очільниця ОТГ переконала більшість депутатів прийняти рішення про штатний розпис сільської ради. Але після цього рішення деякі депутати висловили свої сумніви щодо доцільності 48 штатних чиновників на маленьку громаду з кількістю близько трьох тисяч населення.

Та й чи доцільно було так раптово приймати штатний розпис, якщо не обрали перед цим секретаря, не затвердили регламент роботи сільської ради, і врешті-решт, не прийняли бюджет, на основі якого й визначалися би з необхідною кількістю відділів та чиновників?

Саме такі питання й виникли у депутатів під час ІІ позачергової сесії VIII скликання Тузлівської сільської ради, яка відбулася 24 грудня.

На розгляд депутатам було запропоновано 21 питання. Більшість з них стосувалися земельних відносин. Крім цього, розглядали питання про харчування учнів двох шкіл та дошкільнят трьох садочків на 2021 рік, про оплату комунальних послуг Тузлівського ЦПМСД. Головним питанням порядку денного було прийняття рішення про бюджет громади на 2021 рік.

Проєкт бюджету, запропонований головним бухгалтером, досить гаряче аналізували! Депутати не дійшли згоди у питанні розподілу видатків. Стало зрозуміло, що проєкт необхідно допрацьовувати та узгоджувати розподіл видатків з реальними потребами громади. Більшість депутатів утрималися приймати проєкт бюджету, де на апарат сільської ради закладено майже 5 мільйонів гривень, а у видатках на харчування школярів і дошкільнят дефіцит, де медицина залишилася незахищеною. Жоден депутат не голосував «проти», але більшість утрималися, і бюджет не був затверджений. Домовилися

проєкт бюджету на 2021 рік взяти на доопрацювання, протягом трьох днів узгодити, і затвердити у встановленому порядку.

Однак вже наступного дня, 25 грудня у святковий неробочий день Різдва, сесію було продовжено. Із 21 депутата на засідання прибули 15 депутатів, і бюджет все ж вирішили прийняти. Поки що невідомо, чи змінилися цифри у головному фінансовому документі, але ось про які бюджетні показники написала на своїй сторінці у фейсбуці голова Тузлівської ОТГ Людмила Покровщук: 

«Бюджет громади на 2021 рік – 29 867 584.00 грн. враховуючи субвенцію – 15 082 700.00 грн. Із них: власні надходження 14 784 884.00 грн. з них: Тузли - 10 410 740.00 грн., Базар’янка – 3 741 500.00 грн., Безим’янка – 844 600.00 грн.. Утримання (освіта, культура, благоустрій, комунальні послуги та ін..) Базар’янка – 8 082 844.00грн, Безим’янка – 1 166 754.00грн, Тузли – 17 342 771.00грн.

Отже, навіть неозброєним оком видно, що бюджет громади дефіцитний, тобто рівень затрат абсолютно не відповідає рівню доходів!» - повідомила очільниця громади.

Однозначно зараз складно говорити про перспективи розвитку Тузлівської громади.

Останні роки тут сильно «штормить» через непорозуміння між сільськими головами і депутатським корпусом. Зрозуміло, що основна причина конфліктів – наявність Чорноморського узбережжя, чудова рекреаційна локація Лебедівка, ліс, лимани, сільськогосподарські угіддя. Природні ресурси приваблюють як місцевих, так і заїжджих бізнесменів. Вони готові всіма правдами і неправдами привласнити якомога більше землі на прибережній території, і сплачувати якомога менше податків і внесків у сільську казну.

 

Яким чином вирішувати конфлікти у громаді? Як шукати і знаходити компромісні рішення? Як навчитися бути мудрими і неупередженими, не звинувачувати один одного, а будувати ефективні комунікації між чиновниками, депутатами і жителями громади? Це складні питання, але це – питання існування Тузлівської громади.

«Тільки спільна конструктивна та поміркована позиція може зараз допомогти нам усім вийти з цієї «політичної кризи». Храни Бог Нашу громаду та її людей!» - з такими побажаннями звертається до своїх земляків Людмила Покровщук.

 

А нам залишається побажати миру, злагоди і достатку усім жителям Тузлівської сільської територіальної громади. Бережіть себе, своїх рідних і свої рідні села!

 

 

"Кут огляду" ближчий до читача!

Всі новини Бессарабії та України тут і зараз:

✅  Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.

✅  Коротко та по суті: Підпишись на наш Telegram- канал

✅  Підтримай нас в Instagram