Реконструкція Арцизького ліцею №5: перші кроки до великої мрії зроблені!

Реконструкція Арцизького ліцею №5: перші кроки до великої мрії зроблені!

Арцизький ліцей №5 – найбільший за кількістю здобувачів освіти заклад  Арцизької громади.  Для місцевих вже не є новиною те, що діти тут навчаються у дві зміни, що досі в закладі  не має спортивної, актової  зали, в туалет учні одного з корпусів ходять на вулицю, також є проблеми з харчоблоком. Багато поколінь навчалося та навчається в таких умовах, багато вчителів працюють та віддають частинку своєї душі учням, працюючи в таких умовах. 

Але минулого року з’явився шанс змінити абсолютно все. А в січні ми дізналися деталі: запланована реконструкція  навчального корпусу Арцизького ліцею №5 за 100 мільйонів гривень, більшість з яких  громада поетапно отримуватиме від Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість цих робіт – 100 мільйонів, з яких 80 мільйонів – кошти Європейського інвестиційного банку, ще 20 мільйонів гривень громада виділяє (також не однією сумою) з власного бюджету. Завершити будівництво планується за два роки, повідомляє «Кут огляду» .

Попри війну та скептичні настрої деяких мешканців, цей місяць та лютнева сесія міськради засвідчили інформацію про реалізацію цього довгоочікуваного проєкту.

7 лютого стало відомо, що у бюджет Арцизької міської територіальної громади спрямують з держбюджету субвенцію в рамках "Програми з відновлення України". ЇЇ розмір складає 10 млн.  

Вже 16 лютого під час сесії депутати затвердили рішення про збільшення доходу за рахунок Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Програми з відновлення України у сумі 10000000 грн. та спрямувати ці кошти Відділу освіти, молоді та спорту Арцизької міської ради. Джерело субвенції -  кошти, виділені Європейським інвестиційним банком в рамках "Програма з відновлення України".

Того ж дня депутати міської ради проголосували за виділення  коштів на співфінансування будівництва корпусу в Арцизькому ліцею № 5 у сумі 1,7 млн грн.

Під час жвавого обговорення цієї теми в соцмережі багато користувачів цікавилися, чому гроші йдуть на школу, а не на допомогу ЗСУ. Відповісти просто не вийде, але варто знати, що армію,  оборону Україна покриває з внутрішніх надходжень, кошти, які міжнародні партнери виділяють на відновлення ми не можемо витратити на дрони чи інші потреби армії при всьому нашому бажанні. До того ж, сам термін  «субвенція», означає що кошти мають бути використані на конкретну мету, їх не можна перенаправити чи витратити на щось інше. Тому, гадаю, не є доцільним звинувачення на адресу громад, які залучають іноземні кошти на розвиток, освіту, відбудову. Ба більше, якщо фахівці міськради змогли підготувати документацію задля отримання цих коштів і відстояти право п’ятої школи на цю необхідну реконструкцію з-поміж багатьох заяв інших громад, можемо тільки подякувати їм за проактивність та професіоналізм. Віримо, що мрія багатьох здійсниться, що учні та педагоги будуть працювати в комфортних умовах, вони на це заслуговують!

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram