Сесія Лиманської сільради: «У нас спільна громада, спільне майно і спільне бачення розвитку громади»

Сесія Лиманської сільради: «У нас спільна громада, спільне майно  і спільне бачення розвитку громади»

автор: Вікторія Алєксєєнко, с. Лиман Білгород-Дністровського району.

7 жовтня, у день місцевого самоврядування в Україні, у Лиманській сільській раді (колишнього вже Татарбунарського району) нарешті відбулася перша установча сесія.

«Довго чекали, поки Президент підпише необхідний Закон про місцеве врядування», – пояснили в місцевій раді причину затримки установчої сесії. Адже для її продуктивної роботи, зокрема створення додаткового старостинського округу, призначення старост чи передачу майна, місцева влада до підписання Закону не мала би повноважень. До першої сесії тут готувалися відповідально і злагоджено.

Відкрила першу сесію VIII скликання голова Лиманської сільської територіальної виборчої комісії Тетяна Дяченко. Вона оголосила результати виборів депутатів та сільського голови Лиманської сільської ради, легітимізувала їхні повноваження та привела обранців до присяги. Депутати й голова громади склали присягу, обіцяли чесно і сумлінно виконувати свої обов’язки, служити народу України та дотримуватися законодавства.

На перше пленарне засідання прибули 21 депутат з 22 обраних і голова Лиманської сільської територіальної громади Василь Резніченко, а також депутат Одеської обласної ради Трифон Антов.

Особливістю Лиманської ради нового скликання є поява у її складі нових депутатів від села Приморського, що було приєднане до раніше утвореної Лиманської ОТГ. Не всі вже колишні депутати з Приморської сільської ради були задоволені таким об’єднанням, тому й відтягували час, аж поки в Україні остаточно не завершився процес децентралізації. Але іншого рішення й не передбачалося, і зараз депутатам з Приморського старостинського округу доведеться працювати на благо своєї громади вже у складі нової ради.

Звертаючись до депутатів після прийняття присяги, Василь Резніченко закликав до об’єднання та ефективної праці на розвиток та побудову громади.

За пропозицією сільського голови депутати затвердили порядок денний першого пленарного засідання першої сесії сільської ради, де було передбачено обрання керівного складу сільської ради, старост, а також формування постійних депутатських комісій та ухвалення регламенту сільської ради.

Шляхом таємного голосування депутати обрали секретаря, більшість голосів віддали за Ірину Карпенко. Підтримали депутати й призначення на посаду заступника сільського голови Олесю Кометіані, яка є досвідченим фахівцем в органах місцевого врядування.

Депутати затвердили регламент Лиманської сільської ради восьмого скликання, структуру та чисельність апарату селищної ради та її виконавчих органів. Було утворено три постійні депутатські комісії:

1) з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту, гуманітарних та соціальних питань;

2) з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, інвестицій, міжнародного співробітництва та комунальної власності, ЖКГ та енергозбереження та транспорту,

3)  з питань земельних відносин, природокористування, планування території, будівництва, архітектури, охорони пам’яток, історичного середовища та благоустрою.

Було затверджено положення про постійні депутатські комісії та визначено персональний склад кожної. Депутати затвердили персональний склад виконавчого комітету сільської ради 8 скликання.

 

Також було прийнято рішення про початок реорганізації Приморської сільської ради шляхом приєднання до Лиманської сільської ради.

Найбільше суперечок виникло навколо призначення старост. Згідно законодавства, їх кандидатури на затвердження місцевій раді подає голова. У новоствореному Приморському старостинському окрузі призначений Сергій Чебан – він юрист, народився і виріс у Приморському і готовий активно включатися до вирішення проблем, серед яких найчисленнішими є земельні. На території Приморського є курортна зона Расєйка, яка влітку дає досить солідний дохід у сільську казну, але саме Приморське від того з року в рік чомусь не багатшало, а відтак і не вирішувалися гострі соціальні проблеми.

Навколо посади старости Трапівського округу в залі почалася запекла дискусія. Підтримати попередню старосту Людмилу Шевченко прибула ініціативна група, на розгляд голові громади принесли звернення з великою кількістю підписів. Проте, враховуючи попередній досвід та відсутність співпраці з керівництвом громади депутатська більшість підтримала пропозицію голови сільської ради призначити на посаду старости Трапівського старостинського округу Дмитра Чіфліклія, який дотепер очолював комунальне підприємство.

Голова Лиманської громади Василь Резніченко не приховує, що радий бачити сусідів-приморчан, які влилися у нову команду. Серед них є лідери, фахівці, молоді люди з активною громадянською позицією. Василь Іванович готовий до будь-яких пропозицій, і до критики – якщо вона конструктивна і приносить результати, адже Лиманська громада має створити рівні умови і якісні зміни для всіх своїх жителів.

«Як голова громади, хочу запевнити кожного жителя, що людей ділити ми не будемо, – чи ця людина з Приморського, чи з Лиману, чи з Трапівки. Маємо усіх згуртувати і працювати разом заради спільного успіху. Хотів би звернутися й до депутатського корпусу, – у нас спільна громада, спільне майно і спільне бачення розвитку громади», – каже голова Лиманської сільської ради Василь Резніченко.

Успіхів, злагодженої роботи, взаєморозуміння і прийняття мудрих рішень на благо Лиманської об’єднаної громади побажав усім присутнім депутат Одеської обласної ради Трифон Антов.

Оновлена і збільшена Лиманська ОТГ має перед собою амбітні цілі та завдання, і найголовніше завдання – об’єднати спільні ресурси заради розвитку та процвітання всієї громади і кожного її жителя.

"Кут огляду" ближчий до читача!

Всі новини Бессарабії та України тут і зараз:

✅  Стань частиною нашого товариства у facebook та запроси друзів.

✅  Коротко та по суті: Підпишись на наш Telegram- канал

✅  Підтримай нас в Instagram