Як у Болградському районі вирішують проблему сміття

Як у Болградському районі вирішують проблему сміття

Питання сміттєзвалищ, сортування сміття та утилізації твердих побутових відходів (ТПВ – далі) – одна з найболючіших проблем Болградського району. Мешканці громад нарікають на проблеми через стан полігонів для ТПВ,  стихійних сміттєзвалищ. Також людей цікавить, як ця комплексна проблема вирішуватиметься в подальшому.

У Болградській районній державній (військовій) адміністрації відбулось чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, яке пройшло під головуванням голови Болградської РВА Михайла Шарафаненка, повідомили в пресслужбі РВА.

Під час засідання начальник відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології районної державної (військової) адміністрації Аркадій Радулов доповів, що на території Болградського району система роздільного збору твердих побутових відходів в повному обсязі не впроваджена.

Також Радулов  нагадав, що Арцизькою міською радою підписаний Меморандум про співпрацю та партнерство між Одеською ОВА, Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів, відповідно до якого на території Арцизької громади Болградського району буде збудовано модуль для перероблення відходів, що з часом дозволить відмовитися від звичного складування сміття на звалищах.

На території району наявні 69 місць видалення відходів (MBB), які паспортизовані, але потребують оновлення паспортів у звʼязку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої та реальному стані.

Протягом 2023 року громадами району виявлено 163 несанкціонованих сміттєзвалища, ліквідовано 135. Робота з виявлення та ліквідації сміттєзвалищ продовжується.

За результатами доповіді комісія вирішила рекомендувати головам громад району проводити роботи щодо мінімізації впливу відходів на довкілля та охоплення 100% населення централізованим вивезенням побутових відходів у населених пунктах району, вживати заходів щодо утримання в належному санітарно-технічному стані паспортизованих сміттєзвалищ та недопущення створення несанкціонованих сміттєзвалищ, здійснювати заходи щодо впровадження роздільного збору побутових відходів, активізувати роботу адміністративних комісій щодо притягнення до адміністративної відповідальності винних за порушення вимог поводження з побутовими відходами, а також норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів.

 


 


 

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram