Поліція викрила 68 осіб, причетних до підпалів техніки ЗСУ і волонтерів
Національна поліція України спільно із Службою безпеки України (СБУ) розкрили 59 випадків підпалів автомобілів військовослужбовців та викрили 68 осіб, які брали участь у цих злочинах. Про це повідомив начальник карного розшуку Національної поліції Вадим Дзюбинський в ефірі телемарафону, - повідомляє Центр журналістських розслідувань.
За словами Дзюбинського, найбільша кількість підпалів автомобілів зафіксована у Києві, Одесі, Дніпрі та Харкові. Злочини скоювали особи різного віку, хоча лише частина з них була неповнолітніми. "Усіх їх об’єднує бажання заробити швидкі та легкі гроші", – зазначив він.
Правоохоронець додав, що автомобілі були підпалені за замовленням представників спецслужб РФ. Найчастіше вербування відбувається через інтернет, зокрема через телеграм-канали, де люди шукають роботу. Анонімні адміністратори зв’язуються з потенційними виконавцями і пропонують їм грошову винагороду за здійснення підпалів автомобілів.
"Підпал автомобілів військовослужбовців кваліфікується як заподіяння шкоди обороноздатності держави за ст. 113 (диверсія) та ст. 114 (перешкоджання діям ЗСУ) Кримінального кодексу України. У випадку настання особливо тяжких наслідків це кваліфікується як тероризм", – підкреслив Дзюбинський.
За підпали автомобілів передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від трьох років до довічного ув’язнення.
Ці дії є серйозною загрозою для обороноздатності країни, оскільки кожен підпалений автомобіль може суттєво вплинути на ефективність Збройних Сил України. В умовах війни з Росією такі злочини підривають не лише матеріальну базу армії, але й моральний дух військових та волонтерів, що надають їм підтримку. Водночас, оперативні дії поліції та СБУ свідчать про готовність правоохоронних органів захищати країну від внутрішніх та зовнішніх загроз.
Слідуйте за нами:
✅ у facebook (та запроси друзів!)
✅ у нашому Telegram-каналі
✅ в Instagram