Грип та пневмонія: як можна уникнути перевантаження медичної системи у розпал епідемії?

Грип та пневмонія: як можна уникнути перевантаження медичної системи у розпал епідемії?

Зростання захворюваності на грип та ГРВФ стало черговим викликом для медичної системи. Гендиректор "Центральна районна лікарня"  Саф'янівської сільської ради Олег Садковський у своєму пості в соцмережах поділився болючою реальністю, з якою стикаються медичні працівники в цей складний епідеміологічний період.

У Центральній районній лікарні на ранок 25 лютого зареєстровано 161 пацієнт з грипом та пневмонією, більшість з яких перебувають в інфекційному та терапевтичному відділеннях. Лікарі, медсестри та санітарки стикаються з надзвичайно високим навантаженням. І це лише в стаціонарі.

Але найгірше те, що медики змушені працювати на межі своїх можливостей не лише в лікарні, а й в амбулаторіях, де сімейні лікарі приймають по 30-40 пацієнтів за день. Олег Садковський підкреслює, що більшість лікарів не лише витрачають свої сили на прийом хворих, але й зобов'язані заносити всю інформацію в електронні системи вночі.

"Падаємо з ніг… ", — додає Садковський.

Така ситуація ставить під загрозу ефективність надання медичних послуг і ставить в черговий раз питання про профілактичні заходи. Олег Садковський наголошує на важливості вакцинації, яка, на його думку, може значно зменшити навантаження на медичні заклади і зберегти здоров'я мешканців.

" Чому в вересні-жовтні не вакцинуватись та пройти спокійно епідсезон? 300 гривень в будь якій аптеці і бути захищеним", — зазначає Олег Садковський. І хоча ці кошти не є великими, вони можуть стати запорукою здоров’я не лише для кожного, хто вакцинується, але й для тих, хто потребує медичної допомоги.

Вакцинація не є панацеєю, але вона є важливим кроком у боротьбі з грипом та іншими респіраторними захворюваннями, які зростають у період епідемій.
Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram