Чи перейде Україна на літній час?

Чи перейде Україна на літній час?

Цього року Україна традиційно перейде на літній час в останню неділю березня – 30 березня. О 03:00 стрілки годинників необхідно перевести на одну годину вперед. Водночас сучасні пристрої з автоматичним налаштуванням часу зроблять це самостійно.

Історія переведення годинників

Ідея переведення годинників зародилася ще у XVIII столітті. У 1784 році посол США у Франції Бенджамін Франклін запропонував такий підхід для економії свічок. Проте втілити задум у життя вдалося лише в XX столітті. Першою країною, яка офіційно запровадила літній час, стала Німеччина у 1916 році під час Першої світової війни. Згодом ця практика поширилася на США та понад 100 інших держав.

В Україні вперше годинники перевели 16 лютого 1918 року в період Української Народної Республіки. На постійній основі цей механізм запровадили в 1981 році. Вже в незалежній Україні перехід на літній час був затверджений постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року.

Чи скасують переведення годинників?

У серпні 2024 року Верховна Рада ініціювала скасування сезонної зміни часу та ухвалила законопроєкт, що передбачає закріплення зимового часу як постійного. Однак документ так і не був підписаний Президентом України Володимиром Зеленським, тому українці продовжують переводити годинники двічі на рік.

Коли переводити годинники у 2025 році?

Перехід на літній час цього року відбудеться 30 березня о 03:00. Українцям потрібно перевести годинники на одну годину вперед – на 04:00. Це означає, що ранок почнеться раніше, а вечірнє освітлення стане доступним довше.

Навіщо потрібно переводити годинники?

Експерти наголошують, що зміна часу має кілька переваг:

Економія електроенергії – триваліший світловий день дозволяє скоротити споживання електрики;

Оптимізація робочих годин – відповідність активних періодів людей природному освітленню;

Зменшення витрат на опалення – особливо в ранкові години.

Попри певні незручності для біоритмів, переведення годинників залишається усталеною практикою, що використовується в багатьох країнах світу. Тож українці ще раз налаштують свої годинники та підлаштуються під новий ритм дня.


Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі