Охматдит врятував життя хлопчику з Одеси із рідкісною патологією, яка є несумісною з життям

Охматдит врятував життя хлопчику з Одеси із рідкісною патологією, яка є несумісною з життям

Маленький Домінік з Одеси – справжній герой, чий порятунок став можливим завдяки злагодженій роботі спеціалістів Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Хлопчика врятували від рідкісної та вкрай небезпечної патології – двобічної діафрагмальної грижі, яка трапляється у менш ніж 1% випадків і зазвичай вважається несумісною з життям.

Історія боротьби хлопчика за життя почалася ще до його народження, коли під час планового УЗД лікарі виявили цю патологію. Одразу після пологів у Домініка почалися ускладнення, і його підключили до апарату штучної вентиляції легень в реанімації однієї з одеських лікарень. Та після кількох тижнів лікування хлопчика виписали додому, не провівши необхідної операції.

Проте стан Домініка вдома погіршився, і його мама, Марина, не здавалася. Вона самотужки вирушила до Києва, до Охматдиту, щоб врятувати сина. У столичній лікарні спеціалісти підтвердили діагноз і взялися за складне лікування.

Першим кроком було забезпечення респіраторної підтримки, адже двобічна грижа призвела до важкої дихальної недостатності. Домініка знову підключили до апарату штучної вентиляції легень, а після ретельної підготовки команда хірургів провела двоетапну операцію. Спершу вони відкоригували ліву сторону діафрагми, а через два тижні – праву.

«Діафрагма є основним дихальним м'язом новонародженого, і її вроджені вади можуть спричинити серйозні порушення дихання. Ми використали штучний матеріал, щоб зміцнити діафрагму та сформувати правильну структуру», — пояснив професор Євген Руденко, який очолював операцію.

Після операції Домінік ще довгий час перебував у відділенні інтенсивної терапії. Через тривалу гіпоксію у нього розвинулися ускладнення – гіпоксично-ішемічна енцефалопатія з судомним синдромом та порушення функцій паращитоподібних залоз. Однак завдяки злагодженій роботі мультидисциплінарної команди лікарів, до якої входили неонатологи, хірурги, анестезіологи, неврологи та багато інших спеціалістів, стан хлопчика вдалося стабілізувати.

«Ми постійно контролювали стан Домініка, проводили аналіз газового складу крові, що допомагало коригувати лікування», – додала завідувачка відділення інтенсивного виходжування глибоко недоношених дітей Тетяна Орлова.

Після двох місяців лікування в Охматдиті Домініка виписали додому в стабільному стані. Тепер він самостійно дихає і потребує лише мінімальної терапевтичної підтримки.

 
Слідуйте за нами:         

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram