Нарешті: росію виключили з Дунайської комісії та оштрафували

Нарешті: росію виключили з Дунайської комісії та оштрафували

Дунайська комісія, що займається розвитком вільного судноплавства на Дунаї, виключила росію зі свого складу. Також на країну наклали штраф за несплату внесків.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише Громадське.

Дунайська комісія ще у грудні 2023 року на 100-й ювілейній сесії, під час першого українського головування, вирішила, що дії рф несумісні з Белградською конвенцією. До 29 лютого країна самостійно могла вийти з організації. 

«Однак на це агресору не вистачило мужності. У результаті відсьогодні країни-члени Комісії більше не будуть офіційно визнавати свої зобов’язання перед росією згідно з установчою Белградською конвенцією», — пояснив Кулеба.

Крім того, Комісія вперше в історії наклала штраф на росію за несплату внесків після позбавлення її повноважень у цій організації в березні 2022 року.

«Я дякую Дунайській комісії, нашим дунайським партнерам і всім, хто допоміг прийняти це історичне рішення. Я закликаю всі міжнародні організації наслідувати цей приклад, ізолювати російських дипломатів і вигнати росію. Агресорам і терористам не місце на жодних авторитетних міжнародних форумах», — підсумував глава української дипломатії. 

Дунайська комісія — міжнародна міжурядова організація, заснована Конвенцією про режим судноплавства на Дунаї, підписаною в місті Белград 18 серпня 1948 року. Основними цілями діяльності комісії є забезпечення і розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних суден під прапорами усіх держав відповідно до інтересів і суверенних прав держав-учасників Бєлградської конвенції, а також зміцнення і розвиток економічних і культурних зв’язків цих держав між собою і з іншими країнами.

Членами Дунайської комісії є Австрія, Болгарія, Угорщина, Німеччина, Молдова, Румунія, Сербія, Словаччина, Україна і Хорватія.

Країнами-спостерігачами при Дунайській комісії є Бельгія, Греція, Кіпр, Нідерланди, Туреччина, Франція, Чорногорія та Чехія.

 

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram