У Тузлівських лиманах демонтовано незаконні знаряддя лову

У Тузлівських лиманах демонтовано незаконні знаряддя лову

Знадобилося 80 поліцейських та нацгвардійців

(фото взято з фейсбук-сторінки НПП «Тузлівські лимани»)

Як зазначається на офіційній фейсбук-сторінці НПП «Тузлівські лимани» 30 жовтня на 2 км піщаного пересипу поблизу курорту Лебедівка працівники та адміністрація нацпарку демонтували знаряддя лову промислового масштабу, так звані гарди, що створювали штучну перепону для мігруючих із лиманів у море риб, які незаконно використовувалися ТОВ «Інститут морської аквакультури» (раніше, ОК«Граніт—2»).

«Напередодні Міжнародного Дня Чорного моря, що відзначається сьогодні, 31 жовтня, колективу НПП «Тузлівські лимани», разом із друзями нацпарку вдалося зробити невеликий, але дуже важливий подарунок Чорному морю. Вперше за багато років Службі держохорони нацпарку вдалося демонтувати браконьєрські знаряддя лову, так звані гарди. У хід пішли пили, сокири, лом та натхнення. Деякі інспектори, працюючи на межі, не виходили з води по 2-3 години, щоб упоратися з важливою роботою. А в цей час зграя за зграєю риб спливали з Тузлівських лиманів на теплу воду Чорного моря. Адже довгий час, через ненаситність браконьєри, так званого ТОВ «Інститут морської аквакультури» (раніше ОК "Граніт-2"), канал був повністю перекритий гардами і міграція риб закінчувалася у величезних рефрежираторах браконьєрів. А море недоотримувало рибні ресурси для сталого відтворення.

Працювати загалом інспекторському складу було відносно безпечно, оскільки на охорону громадського порядку здійснення подібних дій,за розпорядженням генерала, начальника ГУНП в Одеській області, Семенишина М. було відправлено 80 поліцейських та нацгварадійців», — зазначає начальник науково-дослідного відділу Парку, Іван Русєв.

Для довідки: Національний природний парк Тузлівські лимани було засновано указом Президента №1 від 1 січня 2010 року. До його складу входить система лиманів Шагани-Алібей-Бурнас, прибережні території, унікальний піщаний пересип та лісове урочище Лебедівка. У водоймах парку (за виключенням заповідної зони) дозволено ведення традиційного рибного промислу місцевим жителям, за погодженням з адміністрацією нацпарку. Демонтовані гарди являються не тредиційним, а промисловим методом лову.

 

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

«Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підписуйтесь на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram

✅ Стань частью сообщества "Угол Обзора" в facebook и пригласи друзей!