Понад 40 країн, зокрема Україна, зобов'язалися відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років

Понад 40 країн, зокрема Україна, зобов'язалися відмовитися від вугільної енергетики протягом 20 років

Понад 40 країн світу на кліматичному саміті COP26 у Глазго домовилися про поступову відмову від використання вугілля в енергетиці, повідомила газета The Guardian із посиланням на британський уряд, передає Інтерфакс-Україна.

Найбільші економіки світу мають відмовитися від вугільної генерації до 2030 року, менші - до 2040 року.

До цієї ініціативи, зокрема, приєдналися такі країни як Канада, Польща, В'єтнам, Чилі, а також Україна, де вугільна генерація, яка вважається "найбруднішим" видом виробництва енергії, займає суттєву частку в енергоміксі.

Водночас найбільші країни за масштабами вугільної генерації - Китай, Австралія, Індія, США - цю ініціативу не підтримали.

Угода також передбачає відмову від інвестицій у вугільну енергетику і всередині країни, і за кордоном поряд із припиненням будівництва нових вугільних електростанцій.

Крім того, як повідомляється, понад 100 фінансових інститутів та організацій також домовилися припинити фінансування вугільних проектів.

"Кінець вугільної доби вже на горизонті", - заявив міністр підприємництва, енергетики та промислової стратегії Великої Британії Квасі Квартенг, слова якого наводить The Guardian.

"Світ рухається у правильному напрямі з готовністю вирішити долю вугілля та скористатися екологічними та економічними перевагами побудови майбутнього, заснованого на чистій енергії", - додав він.

Зазначається, що ціль "залишити вугілля в історії" є ключовою для Великої Британії як господаря саміту COP26, яка має на меті поставити світ на шлях обмеження глобального потепління в рамках 1,5 градуса за Цельсієм.

Частка вугільної генерації у світовому електроенергоміксі становила 37% у 2019 році.

Кліматичний саміт COP26 у Глазго спрямований на боротьбу зі зміною клімату. Цього року на саміті вперше підіб'ють попередні підсумки того, що було зроблено для виходу з кризи, з моменту підписання Паризької угоди - міжнародного договору, затвердженого у 2015 році, основним завданням якого є утримання приросту глобальної середньої температури нижче 2 градусів за Цельсієм і прагнення обмежити цей приріст до 1,5 градуса за Цельсієм.

COP26 розпочався в Глазго 31 жовтня і триватиме до 12 листопада. Як очікується, у заході візьмуть участь представники з майже 200 країн.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram