Єгор Фірсов: паління листя - вбиває!

Єгор Фірсов: паління листя - вбиває!
В рамках інормаційної кампанії від "Кут огляду" #Арциз_без_диму публікуємо текст публікації Єгора Фірсова, колишнього очільника екоінспекції:
Хтось подумав, що це перебільшення. Ніби «ну ми ж завжди палили листя та траву і досі живі». Моя відповідь - завжди палили і вбивали себе і сусідів.
Останні дні супутникові зйомки різних сервісів показують по більшій частині країни - густий дим. На цей раз це не заводи та авто (точніше не тільки вони), але й десятки тисяч людей по всій країні, що палять листя.
Я не хочу писати про різну статистику, скажу лише дві тези, що відбувається, коли ви палите листя і дихаєте цим.
Перше - це чадний газ! Дихати цим газом - те ж саме, що підставити ніс під вихлопну трубу авто. Головна небезпека чадного газу: він блокує постачання кисню до тканин, в тому числі до мозку.
Друге - це виділення бензопірену. Саме він здатен викликати збої в організмі та онкологічні хвороби.
Тому, коли діти саме в цю осінню пору скаржаться у школі на перевтому і погане самопочуття - це не тому що «просто осінь і не вистачає вітамінів». В тому числі, причиною є те, що дитина йде до школи - зі школи і гуляє на вулиці, дихаючи забрудненим повітрям з пилом, азотом та усіма видами діоксинів.
Я вже не говорю, що разом з листям часто може горіти і сміття. Писати про шкоду, як воно згораючи отруює повітря, навіть сенсу немає. А про масштабну пожежу у 2020 році у Чорнобильському лісі, мали чути усі.
Усі, крім тисяч паліїв по всій країні.
Якщо ви бачите сусіда, який палить листя, викликайте поліцію. Саме на поліцію покладено завдання протидіяти усім адмінправопорушенням. А також звертайтесь до Держекоінспекції, їх контакти я кину в коментарях.
І не соромтесь звертатись до державних органів. Повірте, це збереже здоров‘я і життя Вам і Вашій родині.
 Свідому людину дуже хвилює питання екології, не треба казати, що так було завжди, тому й сьогодні листя спалюємо. Не треба казати, що пічки й машини не менше забруднюють повітря... Якщо й так, невже нам тепер вбивати себе, спалюючи листя у себе на подвір'ї???
Мазур Наталя

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підпишись на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram