ТАТАРБУНАРСЬКА ГРОМАДА ГОТУЄТЬСЯ ДО ВИБОРІВ

ТАТАРБУНАРСЬКА ГРОМАДА ГОТУЄТЬСЯ ДО ВИБОРІВ

11 вересня в Татарбунарах визначилися з виборчими дільницями і складом депутатського корпусу, а також визначили три округи і встановили їхні межі.

До складу Татарбунарської територіальної громади з адміністративним центром у місті Татарбунари увійдуть села Дельжилер (колишня назва – Дмитрівка), Нова Олексіївка, Білолісся, Глибоке, Борисівка, Баштанівка, Струмок, Спаське та Нерушай. Кількість виборців налічує близько 18,7 тисяч осіб. До Татарбунарської міської ради буде обрано 26 депутатів.

Про це повідомила голова Татарбунарської міської територіальної виборчої комісії Білгород-Дністровського району Одеської області Олена Власенко:

«Систему територіальної організації місцевих виборів складають територіальні виборчі округи.

Татарбунарска міська рада матиме чисельний склад депутатського корпусу – 26 депутатів. Згідно визначеної формули кількість округів на території громади має складати від 3 до 4.

Перша спроба утворити територіальні виборчі округи Татарбунарською міською територіальною виборчою комісією відбулася 05 вересня 2020 року, відповідно до Календарного плану виборів.

Констатую, що перше рішення Комісії про округи було прийняте з порушенням процедури прийняття рішень, визначеної новим Виборчим кодексом (недостатня для прийняття рішення кількість голосів "за"). Крім того, Виборчий кодекс не містить прямої норми про вимоги утворення округів з приблизною однаковою кількістю виборців на окрузі (для територіальних громад з кількістю виборців більше 10 тисяч). Ця невизначеність спричинила непорозуміння серед членів комісії і кількаденну палку полеміку щодо меж округів. Фактично, станом на 10 вересня округів у нас не було, хоча вони мали бути утворені максимум 06 вересня.

Вчора ми виправили помилку. Постанова від 05 вересня 2020 року № 12 визнана такою, що не набула чинності, відповідно, постанови, якими до неї були внесені зміни, теж втратили чинність.

10 вересня Татарбунарською міською ТВК утворені територіальні виборчи округи в кількості 3 (три) з визначеними межами. Постанову та додаток до неї з описом округів додаю.

Окремо зазначу, що рішення це є компромісним, адже на засіданні були 10 членів комісії – кількість, критична для прийняття рішення. Тобто, всі присутні мали проголосувати одностайно "за". При цьому більшість присутніх членів комісії мали свою власну думку щодо поділу громади на округи та їх межі. Та нам вдалося консолідуватися, ми дійшли до порозуміння і прийняли рішення, яке відповідає вимогам Виборчого кодексу. Я вдячна членам комісії за розуміння ситуації і відповідальність», - зазначила Олена Михайлівна Власенко.

                                       

***

Місцеві вибори в Україні призначено на 25 жовтня 2020 року. На них татарбунарці та мешканці суміжних сіл громади оберуть голову, депутатів Татарбунарської міської ради, а також депутатів Білгород-Дністровської районної ради та депутатів Одеської обласної ради.

 

"Угол обзора" ближе к читателю!

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅ Стань частью нашего сообщества в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram