Реабілітація дітей з особливими потребами – креативно, цікаво, корисно!

Реабілітація дітей з особливими потребами – креативно, цікаво, корисно!

Діти з особливими потребами, як і їхні батьки, раніше були «невидимі» для суспільства. Ці родини жили своїм особливим, замкненим життям, як правило, не виходили в люди, спілкувалися хіба що із сусідами. Після того, як Марина Порошенко, дружина 5-го Президента України, почала серйозно вирішувати проблему соціалізації та реабілітації таких дітей, в Татарбунарах теж з’явився інклюзивно-ресурсний центр на базі загальноосвітньої школи ім. В. З. Тура.

Ми поспілкувалися з директоркою цієї комунальної установи Оленою Ігнатенко, і вона розповіла нам про діяльність ІРЦ:

 

-Ми проводимо комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, надаємо поточні корекційно-розвиткові послуги, консультуємо батьків. Наші фахівці надають рекомендації щодо складання індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами; здійснюють психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами; надають консультативну та психологічну допомогу батькам або законним представникам дітей щодо психофізичного розвитку дитини. На період карантинних обмежень ми проводимо дистанційну роботу з такими родинами, а також індивідуальні заняття з кожною дитиною окремо.

Наш інклюзивно-ресурсний центр функціонує завдяки підтримці Татарбунарської районної ради, а також численним спонсорам і благодійникам, які охоче відгукуються на наші прохання.

 А нещодавно ми отримали дивовижний подарунок від Фундації Влади Брусіловської за сприяння Оксани Углік, начальника відділу корекційної освіти, соціальної роботи та ресурсного забезпечення Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації. Нам подарували дизайнерський реабілітаційний арт-об’єкт BUBA.Matrix. У цьому незвичайному диво-кубі можна гратися, лікуватися та користуватися, як схованкою. Конструкції CUBA BUBA нагадують казкові будиночки зі своєю атмосферою та ігровими пропозиціями. Розмір всіх конструкцій універсальний — 2,4х1,7х2,3 м. Наш інклюзивно-реабілітаційний центр став четвертим, у якому використовуватимуть BUBA.Matrix для реабілітації дітей з особливими потребами. Такі модулі вже встановлено у Дніпрі, Києві та Новій Водолазі (Харківська область).

 

Вікові обмеження при використанні BUBA.Matrix відсутні, головна умова — нагляд дорослих. Такий формат сприяє груповій активності, розвиває моторику та мовлення, а також розвиває розумову діяльність. 

 

Автори проекту – українські архітектори Катерина та Валерій Кузнєцови, володарі премій Red Dot Design Award та iF Design. За їх задумом, конструкція має виконати наступні функції: допомогти дітям забути про страх та напруження перед корекційними заняттями, стати майданчиком для творчості та комунікації, а також — і найважливіше! — перетворитися на корисний інструмент для психологів та реабілітологів. 

 

BUBA.Matrix являє собою величезне полотно для малювання канатами, які зберігаються у шафі-лавці, що всередині модуля. Також конструкція дозволяє проводити психотерапевтичні сесії, оскільки є закритою та безпечною з усіх сторін. Після занять діти мають змогу релаксувати всередині, зашнурувавши вхід, таким чином створивши власний безпечний простір. 

 

Автори проєкту стверджують, що такою конструкцією одночасно можуть користуватися до 15 осіб! 

  • Ми безмежно вдячні за цей подарунок, - зазначає Олена Володимирівна Ігнатенко. – Сподіваємося, що найближчим часом карантинні обмеження будуть зняті, і наш центр запрацює у звичному режимі.

Всім бажаємо міцного здоров’я і гарного настрою!

 

 

"Угол обзора" ближе к читателю!

Все новости Бессарабии и Украины здесь и сейчас:

✅ Стань частью нашего сообщества в facebook и пригласи друзей!

✅ Кратко и по сути. Подписывайтесь на наш Telegram-канал

✅ Поддержи нас в Instagram