ПЕРША СЛУЖБА ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ В ТАТАРБУНАРАХ

ПЕРША СЛУЖБА ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ  В ТАТАРБУНАРАХ

У неділю, 25 квітня у Татарбунарах відбулася подія великого історичного значення. Згодом на уроках краєзнавства нащадки згадуватимуть цей день як започаткування Православної Церкви України в Татарбунарах, а нині у досить скромній, але дуже урочистій атмосфері відбулося освячення верби для українських православних вірян під час святкової служби в день свята Входу Ісуса в Єрусалим.

Цей день православні зазвичай називають Вербна Неділя. Велике християнське свято в останню неділю перед Великоднем ознаменувалося в Татарбунарах служінням, яке відбувалося українською мовою.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

Проводив святкове богослужіння священник із Сарати Владислав Шіман. Спочатку він розповів про те, що в Татарбунарах офіційно зареєстрована парафія святого апостола Андрія Первозванного, і був приємно подивований тим, що так багато людей тут підтримують Православну Церкву України.

Отець Владислав звернувся до татарбунарський парафіян:

«Дорогі брати і сестри!

Вітаю Вас зі святом Входу Господнього в Єрусалим, або Вербною Неділею.

В цей день Церква згадує одну з найважливіших Євангельських подій – урочистий вхід Спасителя до Єрусалиму – столиці Ізраїльського царства.

Після Воскресіння Лазаря, Месія сидячи на молодому осляті, урочисто в'їхав у місто через Золоті ворота. Багато людей йшли за Ісусом Христом від Віфанії до Єрусалиму, при цьому одні стелили по дорозі свій одяг, інші різали зелені пальмові гілки і кидали їх по шляху ходи Спасителя, вітаючи його: "Осана Синові Давидовому! Благословен хто йде в ім’я Господнє! Мир на небесах і слава на висоті!" Мт. 21. 8.

Так урочисто і радісно зустрічав ізраїльський народ Месію, який добровільно йде на страждання, муки, хресну дорогу і розп’яття.

Ті самі люди, що вигукували "Осанна..." за кілька днів кричатимуть: "Розіпни Його!" Ця подія показує нам нестійкість людської слави та скороплинність, марність земного щастя.

Радість і смуток на землі – це дві нерозлучні сестри. Порівнюючи той далекий час із сьогоднішнім, ми бачимо, що світ і вчинки людей мало змінилися, бо і сьогоднішнє людство не завжди бажає зрозуміти правдивої мети свого життя на землі.

Нехай Господь благословить всіх нас в цей Великий святковий день Вербної Неділі та подасть нам щиру віру в Бога, миру, любові, терпіння, взаємоповаги та мудрості!»

«Маємо розповідати своїм землякам про те, що в Україні має бути українська церква, яка захищатиме духовне життя православних громадян України, служитиме вірою й правдою во ім’я Ісуса Христа для всього українського народу».

 

Присутні на богослужінні парафіяни висловлювали сподівання, що своя, українська церква принесе на нашу землю віру, любов, духовність та мир в наші душі та домівки. 

 

 

 

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підписуйтесь на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram