ЗЕМЛЯ, МАЙНО, ВОДОГІН ТА БЛАГОУСТРІЙ – ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ В СЕЛІ ДИВІЗІЯ

ЗЕМЛЯ, МАЙНО, ВОДОГІН ТА БЛАГОУСТРІЙ –  ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ В СЕЛІ ДИВІЗІЯ

В селі Дивізія Білгород-Дністровського району в суботу, 24 квітня, відбулися громадські обговорення.

Що робити із землями, переданими з держгеокадастру до комунальної власності в Дивізійську ОТГ? Це питання було першим у порядку денному. Голова зібрання Сергій Міховський запропонував присутнім три варіанта вирішення: або передати до спільного майна громади як толоку, або перевести землі сільськогосподарського призначення у пасовища, або розділити у приватну власність заявникам, які мають право на отримання земель для особистого селянського господарства до 2 гектарів. Майже одностайно жителі Дивізії вирішили передати вільні 55 гектарів для толоки.

✅ Стань частиною спільноти «Кут огляду» в facebook та запроси друзів!

Ще одне питання, яке потребує найшвидшого вирішення – це водопостачання та стан водогону в селі Дивізія. Бюджетних коштів не вистачає, аби налагодити аварійні ділянки водогону. Якщо об’єднати зусилля, і зібрати гроші разом – жителі, підприємці та сільрада, тоді буде значно легше вирішити цю проблему. Треба віддати належне учасникам зборів: вони згуртовано і досить швидко приймали рішення. Отже, було вирішено починати ремонт водопровідної мережі шляхом співфінансування.

Досить болючою і складною залишається проблема збереження майна колишнього сільськогосподарського підприємства СВАТ «Україна». Все майно, яке залишилося не розграбованим, знаходиться під арештом. «А хто відповість за розграбоване майно «України»? Розтягли все й забули» - обурювалися мешканці села. І самі ж відповідали: «Чому раніше мовчали, не захищали своє ж майно? Чому такий довгий час були байдужими? А інколи й самі ж тягли з колгоспу все, що погано лежало?» Але пристрасті швидко згасли, і люди вирішили делегувати трьох представників від громади в комісію виконавчої служби для складання опису залишків колгоспного майна. Разом з цим залишається відкритим питання й щодо доступу до архіву колишнього СВАТ «Україна». Дивізійці сподіваються, що найближчим часом все ж таки вдасться врегулювати ці питання.

Наприкінці зібрання селяни обговорили питання щодо благоустрою Дивізії, та більш активного запровадження практики прибирання біля спорожнілих дворів та будинків. У цьому селі практикується обробка городів біля садиб, де ніхто не живе. Отже, разом з городами треба прибирати й на вулиці біля хати, тоді село матиме охайний привабливий вигляд.

Дороги – то велика біда для Дивізії. Через мізерний бюджет просто неможливо нині щось планувати з ремонтом доріг. Основні платники податків – аграрії, через велику дворічну посуху не спроможні забезпечити потужні надходження до сільської казни.

«А що планує робити сільська рада Дивізійської ОТГ у подальшому?» - питали присутні на зборах люди. Заступник сільського голови Сергій Міховський запевнив, що Програму економічного та соціально-культурного розвитку презентуватимуть на наступних громадських обговореннях, і під час прийняття цієї Програми на сесії сільради врахують пропозиції та зауваження мешканців села Дивізія.

Вікторія Алєксєєнко.

 

 «Кут огляду» ближче до читача!

✅ Коротко і по суті. Підписуйтесь на наш Telegram-канал

✅ Підтримай нас в  Instagram