Трифон Зарізан по-Євгенівськи!

Трифон Зарізан по-Євгенівськи!

 Євгенівський старостинський округ - це округ Бородінської громади, де мешкає більшість осіб болгарської національності. До округу відносяться три села - Рівне, Володимірівка і Євгенівка. Села розташовані один за одним і тягнуться на вісім кілометрів.

 До народного свята Трифон Зарізан тут ставляться особливо, тим паче, що виноград в окрузі вирощують на кожному подвір'ї. 14-го лютого кожен хазяїн обов’язково в себе вдома проводить традиційний обряд обрізки виноградника, та окроплює його вином.

У цьому році люди в національному болгарському одязі зібрались біля Рівненського клубу, щоб усією громадою взяти участь в обрядовому святі Трифон Зарізан. Свято для односельців організували робітники культури старостинського округу.

 Свято зібрало перлинки з найкращих народних традицій, спочатку священнослужитель місцевого православного храму о.Дмитрій провів богослужіння, благословив свято та усіх присутніх, потім з музикою і танцями зустрічали гостей, обрізали виноградник та обирали Царя, на святі демонструвалися цікаві народні традиції, співали народні пісні, танцювали, пригощалися смачненьким.

Але найяскравішими на заході були євгенівські красуні-бабусі у національній одежі, цікаво, але багато хто з них ходить так  і у звичайному житті повсякденно, продовжуючи таким чином традиції своїх пращурів.

 

Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram