На Одещині висадять рекордні 2400 гектарів лісу!

На Одещині висадять рекордні 2400 гектарів лісу!

Лісівники спільно з екологами перевірили ділянки під заліснення на предмет їхньої цінності для степового краю.

У цьому році на півдні країни висадять рекордні понад 5700 гектарів лісу. Таких показників у регіоні не було ніколи. Миколаївщина запланувала висадку 3300 гектарів, Одещина - 2400. Традиційно південні області не мали фінансування на ведення лісового господарства. Показник лісистості був мінімальний.

Про це повідомляє «Кут огляду» з посиланням на  Державне агентство лісових ресурсів України.

 Але завдяки реформі лісового господарства фінансування є, як і нарешті є можливість відновити лісистість південних регіонів.

Лісівники ініціювали виїзне засідання із групи авторитетних фахівців, щоб перевірити ділянки під залісення та переконатися в тому, що обрані під висадку території не є цінними для степового краю.

У склад робочої групи увійшли фахівці Всеукраїнська екологічна ліга / All-Ukrainian Environmental League, Управління екології Миколаївська обласна державна адміністрація, національних природних парків Миколаївщини, Південного регіонального управління лісового господарства та Південний лісовий офіс.

Під час виїзду робочої групи на локації з’ясувалося, що ділянки під висадку розташовані в степовій зоні, але степом не являються, не несуть цінності у збереженні біорізноманіття і можуть бути використані під лісорозведення. Серед них – колишні пасовища з ознаками пасовищного перевантаження, балки, ділянки із загиблими лісовими культурами.

Екологи погоджуються, що ліс на півдні потрібен. Потрібен для збереження аграрних систем, для збереження водності регіону, як захист від ерозії ґрунтів.

Більшість ділянок будуть розглянуті екологами камерально на основі вже існуючих досліджень. Під час роботи робочої групи розроблено і узгоджено механізм подальшої взаємодії лісівників з екологами, який буде використовуватись при плануванні ділянок під лісорозведення.


Залишайтеся в курсі важливих подій! Слідуйте за нами:

✅ у facebook (та запроси друзів!)

✅ у нашому Telegram-каналі

✅  в Instagram